понеділок, 20 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Біля Слов’янська вшанували пам’ять загиблих на блок-пості №1

Суспільство

Біля Слов’янська вшанували пам’ять загиблих на блок-пості №1

views80

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Блокпост №1, який був встановлений у західному передмісті Слов’янська на початку війни у 2014 році – місце, де стався один з перших найзапекліших боїв з використанням окупантами танків. Силами волонтерів тут створено меморіал пам’яті, а зараз вони звертаються до влади з проханням надати статус місцю та створити сквер пам’яті.

Бій почався приблизно о 19 годині 26 червня 2014 року. На той час було проголошено перемир’я, але угруповання під командуванням росіянина Ігоря Гіркіна порушило домовленості про припинення вогню.

У той час місцеві мешканці передавали українським військовим інформацію про те, що в їхньому напрямку йде важка техніка. Бійці з блок-посту повідомили штаб АТО про те, що можлива танкова атака. Але у штабі ніяк не відреагували на цю інформацію. Артилерія так і не допомогла під час танкової атаки.

Танки атакували блок з двох напрямків. Один з танків виїхав на дамбу ставка і з неї відкрив вогонь по позиції українських військових. Другий танк зайшов з іншого боку. Навіть не маючи ефективних протитанкових засобів, захисники блокпосту все ж таки підбили один з танків, який потім бойовики вимушені були буксирувати з поля бою.

Українським захисникам довелося відступити з блокпосту у напрямку позицій сил АТО, які стояли поруч з комбікормовим заводом, та у напрямку села Хрестище.

Через добу українські військові знову взяли під контроль позиції, на які відбулася танкова атака.

В тому бою загинуло четверо та було поранено п’ятеро захисників блок-посту.

З 95 аеромобільної бригади загинули:

Старший солдат Максим Добрянський

Солдат Ігор Ващук

Сержант Андрій Коган

З 2-го резервного батальйону НГУ загинув солдат Артур Гулик.

На місці того бою силами волонтерів облаштований меморіал. Кожен рік, 26 червня, там проходять заходи в пам’ять про загиблих. Не став виключенням і цей рік, попри карантинні обмеження.

У заході взяли участь представники громад с. Мирне, Слов’янська, Дружківки, Краматорська, військовослужбовці ЗСУ та НГУ, співробітники національної поліції, представники ДонОДА та Слов’янської районної адміністрації.

Ярослав Золотий, людина, яка є ініціатором створення меморіалу, звернувся до представників влади за допомогою:

«Ми п’ять років вже займаємося облаштуванням, але статусу у цього місця ще немає. Ми пропонуємо тут створити сквер пам’яті. Тут ще збереглися позиції. Сюди приходять діти, ми проводили декілька екскурсій. Тут може бути живий меморіал».

Волонтер хоче, щоб влада допомогла йому з документальним оформленням усього того, що вже збудовано в пам’ять о загиблих захисниках України.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі