четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Bild: Байден зможе назавжди зупинити «Північний потік-2»

Економіка

Bild: Байден зможе назавжди зупинити «Північний потік-2»

views94

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Переможець президентських виборів в США Джо Байден може поставити крапку в історії проєкту Кремля, оскільки у нього є така можливість. А бажання зупинити «Північний потік-2» ще більше, ніж у колишнього президента США Дональда Трампа.

Про це йдеться у статті німецького видання Bild.

«Джо Байден в наступні кілька місяців знову посилить кермо влади, щоб зупинити престижний проект Кремля», – зазначає автор статті у Bild.

Раніше республіканці і демократи в Сенаті США узгодили найсуворіші санкції щодо активних прихильників проекту і вони є частиною Закону про державну оборону США (NDAA), який буде прийнятий в грудні і введений в дію Джо Байденом з січня.

Зазначений закон передбачає санкції проти всіх страхових компаній і суден, що беруть участь в подальшому будівництві «Північного потоку-2», а також санкції проти компаній з технічної сертифікації подальшого будівництва.

Видання Bild зазначає, що європейські газові експерти вважають, що нові санкції США «не тільки затримують будівництво «Північного потоку-2», а й можуть назавжди покласти його кінець за Джо Байдена», навіть попри те, що на сьогодні прокладено вже 95% труб.

Експерти вказують, що в ентузіастів проєкту сформувалася думка, що саме Трамп є найбільшим противником будівництва, але додають, «опір «Північному потоку-2» з боку демократів і республіканців однаковий». Більш того, саме Байден в далекому 2016 році першим з високопоставлених чиновників США засудив проєкт.

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен спростував помилковий стереотип, зазначивши, що «Обраний президент Байден давно мав на думці, що цей проект є актом самоушкодження безпеки та стійкості всього альянсу НАТО».

Читайте також: Росія не може запустити «Північний потік-2» через санкції: планується переорієнтувати його на Калінінград

Експерт з енергетичного права Алан Райлі додав, що нові санкції США «принаймні, зірвуть процес будівництва». А російський «Газпром» «довго буде шукати сертифікаційні компанії і страховиків, які затримають реалізацію проєкту». Проте, на його думку, санкції – лише частина стратегії нового президента США щодо призупинення будівництва трубопроводу.

«(Джо Байден, – ред.) на відміну від Дональда Трампа, в стані розробити стратегію, щоб отримати підтримку Німеччини для блокади «Північного потоку-2», – заявив він.

Читайте також: Німеччина відклала запуск європейського продовження «Північного потоку-2»

Райлі впевнений, що Байден може запропонувати Німеччині такий «комплексний пакет заходів безпеки для зеленої енергетики», який «ліквідує необхідність використання газу з Росії і замінює його на відновлювальні ресурси».

Нагадаємо. Трубопровід проходить в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських і балтійських країн – винятково через економічні зони та територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

США активно виступають проти будівництва. Нещодавно обидві палати Конгресу США ухвалили проєкт закону про оборонний бюджет на наступний рік з передбаченими санкціями проти компаній, що братимуть участь у добудові газопроводу «Північний потік-2». Його має узгодити Сенат і Палата представників та підписати президент США.

21 грудня 2019 року компанія-підрядник «Північного потоку-2» Allseas заявила про призупинення роботи через санкції США.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі