понеділок, 26 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Бійці з охорони УПЦ МП на Вінничині затримані за участь у перестрілці у Броварах

Події

Бійці з охорони УПЦ МП на Вінничині затримані за участь у перестрілці у Броварах

views51

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Серед затриманих після стрілянини по маршруткам у Броварах є близькі до місцевих депутатів з ОПЗЖ бійці з групи силової підтримки церкви Московського патріархату на Вінниччині. Серед них і зять священника МП.

Про це повідомляє вінницьке видання «33 канал».  

У матеріалі журналістів з Вінниці вказується, що брали участь у стрілянині у столичному передмісті Бровари не «спортіки» за тисячу гривень», а учасники ОЗУ.

«Вже перші фото із Броварів та місць затримання учасників стрілянини показали, що вінницька братва рулить і тут. І це не просто якісь найняті за тисячу гривень «спортіки», а справжні учасники ОЗУ. Бо хто на Вінниччині не знає «хуторян»?! До їхніх послуг звертались представники вінницької влади і під час Помаранчевої революції, і під час Майдану, щоб залякати чи щось спровокувати! Вже всім відома і фізична охорона храмів МП на Вінниччині. Вона засвітилась під час останнього переділу церков. По фото затриманих поліцією у Вінниці одразу впізнали зятя священника із Луки, послушника одного із храмів та мінімум 6 «бойовиків», серед яких ті, що били жінок під час конфлікту за православний храм у Луці-Мелешківській», – йдеться в повідомленні.

Крім того, вказується, що ці бойові групи наближені до вінницьких депутатів.

«А ще ці «стрілки» входять до бойових команд мінімум 2-х вінницьких депутатів, і їхні прізвиська вже назвали вінничани в соціальних мережах… Нам вже телефонували в редакцію і назвали серед цих людей «Зайця», «Тайсона», «Диню», – пояснює видання.

У матеріалі вказується, що 30 травня громада храму Преображення Господнього ПЦУ у Луці-Мелеш­ківсь­кій прийшла до церкви з метою опечатати її через те, що впізнали серед учасників перестрілки в місті Бровари тітушок, які були охоронцями церкви з боку Московського Патріархату. Їх неодноразово бачили біля храму і вони не давали можливості релігійній громаді ПЦУ доступу до святині.

«Серед затриманих був і зять місцевого священника Василя Альмухамеда», – йдеться в повідомленні.

Видання нагадує, що після прийняття рішення більшою частиною громад про перехід до Православної церкви України, в храм людей все ж не пускали, а церкву Московського патріархату охороняли броварські стрілки

«Тоді на початку 2019 року релігійна громада села Лука-Мелешківська прийняла рішення про перехід до Православної церкви України (ПЦУ). Як розповів священик ПЦУ Віктор Черкун, із 450 присутніх на зборах 380 підтримали перехід до ПЦУ. Проти такого рішення було тільки 13 учасників зборів, решта – утрималися від голосування. «Це ж очевидна більшість, – говорить отець. – Факт визнають навіть наші опоненти. Незважаючи на це, зайти в храм не можемо, бо ключі у тих, хто залишився у Московському патріархаті. Змушені служити під стінами церкви. Тоді Московський патріархат охороняли броварські стрілки», – додає Духовний фронт.

Журналісти зазначають ці «хуторяни» з’явились ще у 90-х, а керує ними нібито депутат Вінницької обласної ради від ОПЗЖ Сергій Чорноокий.

Вінницькі медіа також, у зв’язку з «маршрутними» розборками у Броварах, згадали про 3 вибухи маршрутних таксі у їхньому місті в попередні роки, через які дві людини загинуло, сім стало інвалідами, а загалом постраждало 44 людини.

Перший вибух був 11 вересня 2002 року – загинула 54-річна Ганна Танасійчук. Другий – 6 травня 2003 року, під час якого 6 пасажирів і водій отримали опіки. А третя маршрутка вибухнула через чотири дні – 20 травня 2003 року, під час якого отримала опіки 15-річна Марина Ларченко, яка померла за дев’ять днів.

«Відбувався перерозподіл маршрутного бізнесу», – пояснював адвокат Валерій Палій.

Вінницький портал процитував його за 20 хвилин: «Навіть у злочинному світі є почуття міри, але воно було втрачене».