вівторок, 07 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
БФ «Пацієнти України» вимагають звільнення Степанова: Дії МОЗ – смертний вирок важкохворим

Суспільство

БФ «Пацієнти України» вимагають звільнення Степанова: Дії МОЗ – смертний вирок важкохворим

views79

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

До Зеленського звернулися пацієнтські організації з вимогою звільнити міністра охорони здоров’я Максима Степанова та взяти під особистий контроль закупівлю лікарських засобів. І заявили, що у разі, якщо їхні вимоги не виконають протягом двох тижнів, то вже 1 червня вони вирушать до Офісу президента.

Про це повідомила пресслужба БФ «Пацієнти України».  

«Ситуація, що склалась в Україні з закупівлею ліків, вакцин та медвиробів — це гуманітарна катастрофа. Найбільші пацієнтські та громадські організації, що не один рік борються за життя мільйона пацієнтів, звертаються до президента України Володимира Зеленського:

  • Негайно звільнити міністра охорони здоров’я Максима Степанова;
  • Негайно взяти під свій контроль закупівлі ліків для тяжкохворих пацієнтів — розблокувати закупівлі, опублікувати інформацію щодо залишків ліків в Україні, звернутися за гуманітарною допомогою!»

У фонді зазначили, що МОЗ зриває закупівлю ліків, вакцин і медичних виробів для тяжкохворих українців, не підписує документів і приховують реальну інформацію про залишки препаратів для пацієнтів.

«Міністерство охорони здоров’я України зриває закупівлю ліків, вакцин та медичних виробів для тяжкохворих українців за бюджетні кошти 2020 року. Щороку закупівлі здійснюються за 38 різними напрямами на централізованому рівні. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов та його профільна заступниця Світлана Шаталова досі не підписують критично необхідні документи для старту закупівель та приховують реальну інформацію про залишки препаратів для пацієнтів», – йдеться в заяві.

Також у повідомленні йдеться про те, що за 3 місяці у хворих із проблемами дихання, онкологією, ВІЛ почнуть закінчуватися ліки, за інформацією ДП «Медичні закупівлі України». Що стосується інших програм, то наразі даних щодо наявності лікзасобів немає.

«Для старту закупівель через ДП «Медичні закупівлі України» МОЗ повинен прийняти вісім документів, які вже декілька місяців блукають коридорами міністерства. Про це публічно заявили у ДП «Медичні закупівлі України». Для старту закупівель через міжнародників – мають бути визначені ці організації та підписані відповідні договори. Нічого з переліченого МОЗ досі не зроблено», – підкреслили в організації.

У фонді наголошують, що лише самі процедури закупівель тривають 2-4 місяці, а крім того, потрібен також час на постачання, а іноді й на виготовлення ліків. Тож навіть якщо закупівельні процедури розпочнуть уже завтра, то перші препарати можуть приїхати до пацієнтів тільки в першій половині 2021 року.

«Ми вбачаємо в цьому корупційну складову. Це повторення сценарію 2014 року, коли МОЗ довів ситуацію до абсолютної відсутності препаратів у регіонах лише з однією метою – аби в кінці року швидко закупити ліки у своїх. Усе це закінчилося тоді великими схемами та справжнім фармацевтичним мародерством», – наголошують у повідомленні.

Вони підкреслюють, що «дії теперішнього міністерства — це гра з житями тисячів пацієнтів. Першими без ліків залишаться діти, які хворіють на онкологію».

«Сьогодні більше 6 000 дітей живуть з діагнозом рак. Ми не один рік боремся за те, щоб український уряд виконував свою роботу — забезпечував лікування дітей. Тепер ми бачимо відкат — МОЗ не закуповує препарати. Це означає, що батьки будуть змушені самостійно купувати необхідну хіміотерапію. Але зараз всі кордони закриті, весь світ охоплений пандемією, дістати необхідні препарати буде просто неможливо. Теперішні дії МОЗу — це підписаний смертний вирок для всіх дітей, які борються з онкологією»,— розповідає про ситуацію з ліками для онкохворих дітей Ольга Кудіненко, засновниця БФ «Таблеточки».

Крім того, немає можливості лікувати людей, які живуть з ВІЛ.

«Без ліків залишаться пацієнти, які живуть з ВІЛ. Це більше 130 000 людей, які кожного дня мають приймати комплекс препаратів. Будь яке переривання прийому ліків веде до рецидиву та неминучої смерті пацієнтів. 130 000 людей, які можуть жити та працювати в Україні, втратять цю можливість. Ми вже почали шукати міжнародної допомоги, адже ця ситуація — це гуманітарна катастрофа. Це розуміють всі в світі, донори, що готові купувати нам ліки, але не наше міністерство. Схаменіться, ви просто вбиваєте людей, які хочуть жити!», — окреслив ситуацію з ліками для ВІЛ-позитивних людей Дмитро Шерембей, голова БО «100% Життя».

Нагадаємо. Це вже третій голова Міністерства охорони здоров’я за короткий час. На посаду глави МОЗ Верховна Рада призначила Степанова 30 березня 2020 року на позачерговому засіданні.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі