середа, 07 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Безоплатна праця, кредит з поверненням, оцінка майна – нові правила надання соціальної допомоги

Економіка , Новини , Право

Безоплатна праця, кредит з поверненням, оцінка майна – нові правила надання соціальної допомоги

views72

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Кабмін змінює механізм соціальної допомоги для незахищених груп населення: дітям без батьківського піклування, сиротам, матерям-одиначкам та малозабезпеченим. Законопроект № 2494 спрямовано у Верховну Раду ще наприкінці листопада. Він визначає загальні принципи, а як саме будуть надаватись виплати – регулюватимуть підзаконні акти.

Як заявляють у Кабміні, відтепер акцент буде зроблено на адресності: допомога має піти тільки тим, хто її дійсно потребує.

Виплата соціальної допомоги малозабезпеченим покладається на органи місцевого самоврядування та райадміністрації. Підставами для надання допомоги стануть подані документи за списком, який затверджує Кабмін, та оцінка майнового стану родини. Документ буде чітко роз’ясняти поняття сім’ї: хто саме до неї входить.

У законопроекті передбачено дві форми виплат: безповоротна та поворотна.

З першою все зрозуміло: це фінансова допомога, розмір якої вираховується як різниця між прожитковим мінімумом та середньомісячним сукупним доходом сім’ї. Виплата такої допомоги має забезпечити прожитковий мінімум.

Другий вид фінансування призначений для започаткування власного бізнесу непрацюючим членом малозабезпеченої родини. Вона виділяється індивідуально, виключно за рекомендацією служби зайнятості. Фактично це кредит, який треба буде повернути – не  одразу, поетапно, але обов’язково, навіть у тому випадку, якщо стартап буде невдалим та прогорів.

Ще декілька важливих інновацій:

  • розширено перелік випадків, коли усиновитель отримує право на допомогу, крім усиновлених сиріт до списку включено діти, позбавлені батьківського піклування та ті, чиї батьки погодились на усиновлення в законному порядку;
  • матері-одиначки відтепер не будуть отримувати гроші лише на підставі того, що виховують дитину самостійно. За підставами отримання соціальної допомоги матерів-одиначок прирівняють до малозабезпечених сімей, тобто вони проходитимуть перевірку матеріально-побутових умов;
  • збільшується розмір допомоги для дітей під опікою та піклуванням (з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів, а для дітей-інвалідів навіть до 3,5);
  • встановлено обмеження на максимальний розмір соцдопомоги – не більше прожиткового мінімуму для родини (сьогодні він складає 75 % від цього показника);
  • виключається норма, яка передбачає збільшення розміру соціальної допомоги на кожну дитину (на 250 грн – у віці до 13 років, на 500 грн – у віці 13-18 років);
  • особи старші за 80 років отримуватимуть допомогу незалежно від матеріального становища, на підставі відповідного лікарсько-консультативного висновку про необхідність постійного стороннього догляду.

Законопроект містить і положення, які можуть призвести до зменшення соціальної допомоги. Перш за все – це норма про необхідність працевлаштування. Вона стосується працездатних, але непрацюючих членів малозабезпечених родин. Також передбачається можливість тимчасового залучення безробітних отримувачів допомоги зі складу малозабезпеченої сім’ї до безоплатних робіт.

Контроль над використанням коштів на соціальну допомогу буде покладено на спеціальну новостворену Державну соціальну службу. Її працівники перевірятимуть, наскільки відомості, подані для призначення допомоги, відповідають дійсності.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі