четвер, 08 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Без ЗНО та оплати: законопроєкт підтримано зі скандалом

Суспільство , Освіта

Без ЗНО та оплати: законопроєкт підтримано зі скандалом

views89

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Верховній Раді трапився скандал через обговорення закону про можливість випускників з окупованих територій вступати в навчальні заклади України без ЗНО. Разумков кричав, трибуну було заблоковано, а рішення… прийнято. Хто виступив проти та чого вимагали?

Під час ухвалення законопроєкту президента Зеленського щодо скасування обов’язкового ЗНО та введення безкоштовного навчання для абітурієнтів з ОРДЛО розгорнувся справжній скандал.

Спікер парламенту Дмитро Разумков навіть перейшов на крик через те, що депутати, виступаючи проти закону, заблокували трибуну, повідомляє «Обозреватель».  

«Ви на мене не кричіть! Чи не підвищуйте на мене голос! І пальцем на мене теж тикати не потрібно! Я вам ще раз повторюю: не потрібно на мене тикати!», – сказав Разумков.

Зазначається, що народні депутати вирішили ухвалити закон відразу і в першому, і в другому читанні.

Проти виступила партія «Європейська солідарність» і нардепи прийшли блокувати трибуну.

Разумков поставив на голосування в першому читанні. «За» проголосувало 266 голосів.

Лише після цього спікер дав хвилину на виступ «Євросолідарності».

Представник вказаної політсили Михайло Забродський з трибуни заявив, що закон вимагає зваженої обробки, оскільки в чинній редакції несе загрози. Він підкреслив, що ухвалення законопроєкту навмисне затягували на тижні, розглядаючи поправки в закон про гральний бізнес.

Ірина Геращенко з «ЄС» також заявила, що потрібно переглянути законопроєкт. Вона наполягала на необхідності внесення правки, яка надала б можливість вступу до вишів без ЗНО і для дітей загиблих українських воїнів.

У другому читанні «за» законопроєкт проголосували 310 нардепів.

Нагадаємо. 24 червня президент Зеленський вніс законопроєкт до парламенту зі змінами до Закону України «Про вищу освіту». Згідно з ним, діти з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей змогли б вступати в усі вищі навчальні заклади України без необхідності здавати ЗНО. Крім того, держава буде оплачувати їхнє навчання.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі