середа, 31 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Без папірця ти – вівця» – ФОПів зобов’язали надавати підтвердження відсутності боргів та сплати всіх податків

Економіка , Новини

«Без папірця ти – вівця» – ФОПів зобов’язали надавати підтвердження відсутності боргів та сплати всіх податків

views117

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Фізичні особи-підприємці зможуть перевести грошові кошти з корпоративного рахунку на особистий лише за відсутності будь-якої заборгованості та після сплати всіх податків і зборів.

Тобто, якщо бізнесмен не підтвердив відсутність боргів по податках – значить не може відправити собі гроші.

Раніше повідомлялося, що бізнесменам заборонили використовувати кошти з рахунків підприємницької діяльності. Потім дозволили фізичним особам-підприємцям переводити кошти з рахунків ФОП на свої особисті. І такому рішенню навіть було присвячено постанову НБУ №162.

У документі було вказано, що підприємець має право перерахувати гроші для особисті. При цьому була умова, що він сплатив усі обов’язкові податки і збори до держбюджету і не має ніякої заборгованості.

Але сьогодні з’явилося додаткове уточнення з цього приводу. Як пояснили НВ Бізнес в пресслужбі Національного банку України (НБУ), згідно з новими правилами, ФОП не може перевести гроші з корпоративного рахунку на особистий, якщо не надасть самого підтвердження про сплату податків і зборів, відсутність заборгованості по ним.  

Таким чином, банківський регулятор підкреслив, що недостатньо не мати бюджетних боргів, це ще потрібно довести банку відповідним документом.

«Це може бути будь-який розрахунковий документ про сплату податків і зборів або документ, отриманий з особистого кабінету в ДПС про відсутність податкового боргу. Також ФОП може вказати в розрахунковому документі на переказ коштів з рахунку ФОП на його власний рахунок для власних потреб про відсутність у даної особи податкового боргу», – наводиться позиція НБУ.

Тобто, бізнесмени при перерахуванні коштів з рахунку ФОП на свій рахунок для власних потреб, мають заповнити в розрахунковому документі реквізит «Призначення платежу» та надати повну інформацію про платіж, а також вказати про відсутність у нього податкового боргу.

Якщо підтвердження про відсутність у ФОП податкового боргу не було надане або не при заповненні в розрахунковому документі реквізиту «Призначення платежу» ці дані не були вказані, то банк такий переказ не буде здійснювати.

А взагалі, така тенденція може свідчити і про можливе блокування транзакцій між бізнес-рахунками і особистими.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі