субота, 24 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Берлін зацікавлений у Нормандьскій зустрічі, Росія гальмує підготовку

За кордоном , Новини , Російська агресія , Політика

Берлін зацікавлений у Нормандьскій зустрічі, Росія гальмує підготовку

views74

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Берліні продовжують активно готуватись до зустрічі у Нормандьскому форматі, незважаючи на відверті заяви Росії про її передчасність. Про це повідомляє джерело в уряді Німеччини.

Урядовець констатував, що з боку Берліну є «повна готовність» у цьому питанні. На його думку, всі сторони зацікавлені в проведенні зустрічі, але оцінив бажання Росії трохи меншим, ніж у трьох інших учасників.

Що може бути імовірними причинами затягування підготовки з боку Москви? На думку чиновника, це спроба не просто зірвати домовленості, а ще й перекласти провину за зрив на Київ. Президент Путін не бажає дати Володимиру Зеленському шанс зробити успішні кроки на шляху до мирного врегулювання.

В той же час, західні партнери високо оцінюють зусилля, які докладає український президент. Зокрема, йдеться про розведення сил на визначених ділянках на Донбасі. Як запевнив німецький посадовець, канцлер Ангела Меркель дуже уважно стежить за тим, як розвиваються події.

Як відомо за заявами Володимира Зеленського, які він робив протягом жовтня, погодження так званої «формули Штайнмаєра» та розведення військ на ділянках біля Золотого та Петрівського – головні умови зустрічі Нормандьскої четвірки.

Зазначені операції розведення сил стартували: в районі Золотого воно завершено, біля Петрівського наразі триває.

4 листопада з’явилась інформація про нову вимогу російської сторони. Як повідомив міністр МЗС Вадим Пристайко, Москва наполягає на попередній розробці спільного документа, який віддзеркалював би зміст та результати зустрічі.