вівторок, 29 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Банкова все ж визнала, що візит Зеленського до Оману був приватним і не мав офіційного статусу (документ)

Економіка , Новини

Банкова все ж визнала, що візит Зеленського до Оману був приватним і не мав офіційного статусу (документ)

views101

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Візит президента України Володимира Зеленського до Оману не був офіційним, з бюджету не надходили гроші на поїздку, а здійснювався він за рахунок особистих коштів.

Про це йдеться у відповіді керівника Офісу президента на запит народного депутата від «Європейської Солідарності» Олексія Гончаренка.  

На документі стоїть підпис тепер вже колишнього очільника ОПУ Андрія Богдана.

У документі йдеться про те, що візит не мав офіційного статусу, здійснювався з приватною метою та за власні кошти Зеленського.

«Щодо офіційного статусу цього візиту.., ініціатора візиту (українська чи оманська сторона), обґрунтування його доцільності та строків здійснення, мети… зазначаємо, що поїздка президента України до Оману не була офіційним візитом, не мала офіційного статусу, здійснювалася з приватною метою та за власні кошти. Відтак організаційно-протокольне забезпечення поїздки президента України до Оману не здійснювалося, делегація не передбачалася», – зазначається у відповіді ОПУ.

Крім того, вказано, що інформація щодо вартості проживання Володимира Зеленського разом з дружиною Оленою в п’ятизірковому готелі в Омані та авіаперельоту буде відображена в його декларації.

При цьому, Офіс президента назвав державною таємницею кількість співробітників Управління держохорони, які забезпечували безпеку Зеленського під його час поїздки.

До цієї вже офіційної відповіді на запит народного депутата Гончаренка Офіс президента повідомляв, що забезпечення безпеки Зеленського в Омані обійшлася державному бюджету України майже у 75 тисяч гривень.

Крім того, ОП стверджував, що не володіє інформацією щодо візиту Зеленського до Оману на початку 2020 року і що вся інформація про зустрічі президента України з представниками Оману була розміщена на сайті глави держави.

Також повідомлялося, що дані про вартість поїздки та супровід Зеленського є у розпорядженні Державного управління справами та Управління державної охорони.

Після того, як ЗМІ опублікували фотографії Зеленського на території найдорожчого в султанаті Оман 5-зіркового готелю Al Bustan Palace Ritz-Carlton Hotel, прес-служба ОП написала повідомлення про те, що президент проведе в Омані зустрічі на вищому рівні найближчими днями.

Журналісти підрахували, що навіть без урахування вартості авіаперельоту відпочинок в Омані обійшовся Зеленському не менше ніж в 2,5 млн гривень. Тоді в офіційній відповіді Державне управління справами вказало, що Володимир Зеленський здійснив поїздку до Оману за чиїсь приватні кошти.

МЗС України пізніше повідомило, що цей візит Зеленського в Оман був спрямований на «підтримку позитивної динаміки» у відносинах між країнами.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі