понеділок, 29 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Азербайджанський газ піде до Туреччини та Європи в обхід Росії

За кордоном , Новини

Азербайджанський газ піде до Туреччини та Європи в обхід Росії

views98

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У турецькій провінції Едірне відбулась урочиста церемонія під’єднання газопроводу TANAP (Трансанатолійської лінії) до гілки TAP (Трансадріатичного газопроводу). Таким чином відкрито 1850-кілометрову ділянку запланованого коридору Азербайджан – Європа, загальна довжина якого складає 3500 км.

На урочистій церемонії турецький президент Ердоган назвав цю подію «історичним моментом». Він висловив думку, що проект символізує багатовікову дружбу між двома країнами та спрямований на зміцнення миру в регіоні.

Майже 1900 км газопроводу TANAP – лише частина проекту, за яким газ має піти з Азербайджану до європейських країн. Наразі очікувана пропускна спроможність TANAP біля 16 млрд кубометрів блакитного палива на рік. З них лише 6 млрд призначені турецьким споживачам, ще 10 млрд  буде передано європейцям.

Заплановано будівництво низки компресорних станцій, які дозволять підняти потужність до 24 млрд кубометрів на рік, а згодом збільшити її до 31 млрд кубів.

Газопровід, відомий як TAP (Трансадріатичний) має довжину 870 кілометрів, він бере початок у грецькому місті Комотіні та через Албанію протягнеться до італійського регіону Апулія. Його завдання – транспортування газу, видобутого у родовищі Шах Деніз II на Каспії.

І хоча азербайджанський газ надійде до Європи не раніше, ніж через рік, на нього покладають серйозні сподівання. Південний газовий коридор дозволить зменшити залежність ЄС від російських та норвезьких постачальників.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі