середа, 07 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Азербайджан почав постачання газу до Європи

Економіка

Азербайджан почав постачання газу до Європи

views53

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Трансадріатичний трубопровід (TAP), який побудували для транспортування газу з Азербайджану в країни Європейського союзу, введений в комерційну експлуатацію.

Про це йдеться на сайті проєкту, повідомляє «Європейська правда».

Зазначається, що газотранспортна система має протяжність у 878 км і буде використовуватися для транспортування газу з родовища Шах Деніз II в Каспійському морі. Вона перетинає Грецію, Албанію, Адріатичне море та Італію. Загальна протяжність Південного газового коридору становить 3500 км, а вартість проєкту оцінюється в $40 млрд.

Трубопровід ТАР з’єднується з Трансанатолійським газопроводом (TANAP) на турецько-грецькому кордоні, перетинає Грецію та Албанію й Адріатичне море, а потім виходить на берег у південній Італії.

Трансадріатичний трубопровід  є європейською ділянкою Південного газового коридору, яким щорічно буде транспортуватися 10 мільярдів кубометрів газу з Азербайджану на кілька ринків Європи. Пропускна спроможність газопроводу – 20 млрд кубометрів на рік. Він буде сприяти поставкам газу в країни Південно-Східної Європи.

Акціонерами Трансадріатичного газопроводу є британська ВР (20%), азербайджанська SOCAR (20%), італійська Snam (20%), бельгійська Fluxys (19%), іспанська Enagas (16%), швейцарська Swis Axpo (5%).

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі