вівторок, 07 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Автономія в Законі – обговорювати те, що ми не можемо робити, а не те, що ми можемо

Новини , Події

Автономія в Законі – обговорювати те, що ми не можемо робити, а не те, що ми можемо

views92

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Журналіст видання «Настоящее время» задав питання Зеленському про ініціативи, які можуть бути реалізовані ним та керівництвом країни в Законі про «Особливий статус Донбасу». І доповнив ще одним питанням про вірогідність надання непідконтрольній зараз території автономії.

«Ми не можемо в цьому законі говорити про автономію. Найголовніше – обговорювати те, що ми не можемо робити, а не те, що ми можемо.

Я знаю, що там є гуманітарні питання, що будуть обговорюватися питання з приводу мови – щоб вони мали там, не знаю, регіональний статус російської мови.

Я думаю, що багато компромісів гуманітарних, про які ми можемо говорити. Виносити до нашого суспільства – і будемо вирішувати, що коштує продовження війни і що не має високої ціни, на що ми можемо погодитися і на що ми не можемо погодитися. Зараз обговорювати Закон про особливий статус немає сенсу. Немає поки що цього закону. Немає поки що рамки. Є «червоні лінії», про які ми можемо говорити. Вони ніяк не відрізняються від «червоних ліній» в цілому «нормандського формату» і «нормандського процесу».

Я знаю, що є багато питань, які раніше ставилися до умов закону про особливий статус – але мені здається, вони самі собою вирішаться через те, що країна вирішила йти шляхом децентралізації. Там багато питань, думаю, знімуться. Сам пакет законів про децентралізацію по всій Україні вирішує багато з цих питань.

Я думаю, що будуть ще якісь питання, пов’язані з особливістю відносин між тимчасово окупованими територіями і Російською Федерацією. Я впевнений, що з того боку ми будемо чути це. Давайте почуємо. Іноді краще мовчати, ніж говорити. Давайте почуємо, а потім будемо приймати рішення.

Ми не підписуємо закон про особливий статус, якого немає в нормандському форматі».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі