четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Аваков просить ВР розширити права поліції щодо застосування електрошокерів

Суспільство

Аваков просить ВР розширити права поліції щодо застосування електрошокерів

views82

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністерство внутрішніх справ пропонує Верховній Раді розширити підстави застосування поліцейськими електрошокових пристроїв контактної та контактно-дистанційної дії.

Відповідний законопроєкт № 4375 зареєстровано 13 листопада 2020 року.

Зазначається, що сьогодні електрошокери можна використовувати для відбиття нападу на поліцейського, іншу особу та/або об’єкт, що перебуває під охороною та для відбиття нападу тварини, що загрожує життю та здоров’ю особи чи поліцейського. Проте у МВС вважають, що це не повною мірою враховує усі можливі випадки застосування вказаних спеціальних засобів.

Проєктом пропонується дозволити застосовувати електрошокери у разі:

  • затримання особи, яка вчинила адміністративне або кримінальне правопорушення і чинить при цьому фізичну протидію поліцейському;
  • затримання особи, яка вчинила тяжкий або особливо тяжкий злочин і намагається втекти;
  • затримання особи, яка чинить збройний опір або намагається втекти з-під варти;
  • затримання озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують життю чи здоров’ю людей, зокрема поліцейського.

Також уточнюються пункт щодо застосування електрошокеру у разі нападу тварини, що несе загрозу здоров’ю осіб або самого поліцейського, але при цьому відсутня загроза власне життю (відповідно до чинної редакції загроза повинна бути одночасно життю і здоров’ю). Цей пункт викладається у новій редакції: «відбиття нападу тварини, що загрожує життю або здоров’ю особи чи поліцейського».

Варто зазначити, що Національна поліція України ще у вересні отримала на озброєння електрошокери Taser, які використовують правоохоронці 107 країн.

Про це в повідомив директор Департаменту комунікації МВС Артем Шевченко.

«Національна поліція України отримала і почала освоєння і тренування із першими 200 спецзасобами електропровідної дії Taser. Це медично сертифікована нелетальна зброя, яка знерухомлює активного правопорушника, але не відміну від бойових чи травматичних пістолетів не завдає жертві тяжких, небезпечних для життя та здоров`я вогнепальних поранень», – йшлося у повідомленні.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі