понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Аваков про справу засудженого в Італії нацгвардійця Марківа: суцільний абсурд

За кордоном , Суспільство , Події , Право

Аваков про справу засудженого в Італії нацгвардійця Марківа: суцільний абсурд

views105

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні, 1 жовтня, проходить судове засідання. За словами Авакова, місцева прокуратура не хоче додавати до розгляду докази, які є в кримінальній справі, яку веде Україна. Там взагалі якісь абсурдні рішення, яких просто десятки. «Невинна людина третій рік перебуває за ґратами». Омбудсмен з прав людини в Україні вже знаходиться у залі суду.

Про це сказав міністр внутрішніх справа Арсен Аваков в ефірі каналу «Україна 24».

Італійський суд засудив до 24 років позбавлення волі нацгвардійця Віталія Марківа за нібито вбивство журналіста Андреа Рокеллі і перекладача Андрія Миронова.

«Ми дуже розраховуємо на те, що всі ті докази, які є в кримінальній справі, яку веде Україну за фактом вбивства Рокеллі і Миронова, будуть додані італійським судом по суті до справи. Вчора ми бачили позицію місцевої прокуратури, яка вважала, що цього не треба робити», – сказав міністр.

Він додав, що рішення суду було повністю абсурдним.

«Зміст рішення суду в минулої інстанції був просто абсурдним – наприклад, там зазначалося, що Віталій Марків розстріляв з автомата машину з журналістами, а потім, грубо кажучи, добив їх мінометом. Але неможливо розстріляти машину на відстані майже 2 км, автомат стріляє прицільно максимум на 500-600 м», – сказав Аваков.

За його словами, були проведені додаткові експертизи за участю італійських фахівців.

«І таких абсурдів там десятки, тому ми провели всі експертизи, в тому числі привезли з собою італійських експертів, шанованих, які теж говорять, що це неможливо. І ми дуже розраховуємо, що такі докази будуть враховані судом, і Віталік Марків опиниться на волі. Невинна людина третій рік перебуває за ґратами», – підкреслив він.

Аваков додав, що адекватного розслідування хочуть і родичі. Вони наголошують, що не хочуть, щоб невинувата людина була за гратами.

«Вчора в Києві була прес-конференція правозахисників разом з родичами вбитого російського журналіста Миронова, які теж знають про це рішення суду, і оголосили дуже просту річ:” Ми не хочемо, щоб невинна людина сиділа по цій справі, ми хочемо, щоб слідство було адекватним. Італійці не досліджували місце події, не опитали очевидців. Тому ми тут, щоб ці речі були враховані, і щоб Віталій повернувся в Україну», – додав він.

Глава МВС висловив сподівання, що італійські правоохоронці приїдуть в Україну на місце події.

«Віталій Марків зараз бадьоро себе відчуває, він буде йти до кінця, він справжній українець, справжній боєць. Якщо докази будуть прийняті, суд почне їх вивчати, ми сподіваємося, що італійці прибудуть на гору Карачун і побачать, що це було неможливо зробити», – сказав Аваков.

Сьогодні в Італії перебуває і омбудсмен з прав людини Людмила Денісова.

Про це вона повідомила у Телеграм-каналі.

«Перебуваю у Мілані під стінами суду, де розпочався  другий день розгляду апеляції у справі Нацгвардійця Віталія Марківа. Сподіваємося, що італійський суд ухвалить справедливе рішення!», – заявила вона.

Разом із нею у залі суду знаходиться мама Віталія Марківа.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі