п’ятниця, 03 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Асоціація анестезіологів України звернулась до влади у відкритому листі: нам дали «апарати-вбивці»

Економіка

Асоціація анестезіологів України звернулась до влади у відкритому листі: нам дали «апарати-вбивці»

views79

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Асоціація анестезіологів України розкритикувала розробки апаратів штучної вентиляції легенів на базі ручного дихального мішка Амбу.

Про це йдеться у відкритому листі асоціації до президента Володимира Зеленського, Верховної Ради і Кабінету Міністрів.  

Вони наголосили, що вентиляція мішком Амбу можлива лише на короткий час при проведенні заходів реанімації пацієнта із зупинкою дихання, а адекватна вентиляція неможлива без сучасного, а не кустарного обладнання.

«Останнім часом багато «інженерів» розробляє та закликає до масового виробництва своїх винаходів, які начебто можуть замінити апарати ШВЛ. Апофеозом цієї діяльності стало отримання дозволу на виробництво одного з «апаратів ШВЛ» на базі ручного дихального мішка Амбу. Проте будь-який анестезіолог розуміє, що вентиляція мішком Амбу можлива лише на короткий час при проведенні заходів реанімації пацієнта із зупинкою дихання. Адекватна вентиляція пацієнта неможлива без наявності сучасних режимів із контролем за об’ємом або тиском та синхронізації апарату з пацієнтом», – наголошують у листі.

Деякі з розробок фахівці взагалі називали «апаратами-вбивцями» через те, що «більшість із них не відповідає сучасним вимогам і не пристосована для проведення тривалої штучної вентиляції легень».

Анестезіологи вимагають припинити спекуляції на цій темі та безглузду витрату державних коштів, а натомість оснащувати відділення анестезіології та інтенсивної терапії якісними апаратами ШВЛ. Вони наголошують на необхідності враховувати можливості сервісного обслуговування та навчання лікарів під час вибору виробників і постачальників апаратів ШВЛ. І просять враховувати їхню думку під час ухвалення рішень про закупівлі апаратів ШВЛ.

Нагадаємо. 15 травня державне підприємство «Новатор» із Хмельницького, яке входить до концерну «Укроборонпром», заявило про розробку власного апарата штучної вентиляції легенів. Раніше директор Олексій Свистунов розповів, що фахівці підприємства адаптували розробки під умови серійного виробництва, а також створили програмне забезпечення до нього на основі медичних алгоритмів.

«Основна медична частина нашого апарата ШВЛ – мішок Амбу, який використовується для штучної вентиляції легенів у каретах швидкої допомоги. Медичні настанови щодо алгоритмів роботи були надані швейцарською компанією Hamilton Medical, яка виробляє медичне обладнання світового рівня», – розповів Свистунов.

У квітні міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив, що впродовж останніх місяців Україна закупила 176 апаратів ШВЛ.

Президент України Володимир Зеленський також заявив, що МОЗ планує закупити приблизно 200 вітчизняних апаратів ШВЛ, уряд виділив 100 млн грн (отже, у Кабміні розраховують купувати апарати приблизно за 500 тис. грн за одиницю).

Натомість «Новатор» заявляв про готовність випускати до 3 тисяч одиниць на добу вартістю до 20 тисяч гривень кожна.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі