п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Асамблея православ’я обговорюватиме конфлікт між церквами в Україні

За кордоном , Новини , Суспільство

Асамблея православ’я обговорюватиме конфлікт між церквами в Україні

views81

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Керівництво міжнародного секретаріату Міжпарламентської асамблеї православ’я планує обговорити в Афінах наслідки інциденту в Грузії та конфліктну ситуацію між церквами в Україні.

Про це повідомляється в прес-службі президента МАП, глави комітету Держдуми з розвитку громадського суспільства, питань громадських та релігійних об’єднань Сергія Гаврилова.

Участь Гаврилова та інших представників з РФ у 26-й сесії Генасамблеї МАП в Тбілісі у червні цього року обернулася грандіозним скандалом та спричинила масові акції протесту в столиці Грузії. Невдоволення опозиційних депутатів викликало те, що один із російських колег проводив засідання, сидячи на місці голови національного парламенту.

За словами Гаврилова українська сторона хоче почути від грузинського парламенту слова вибачення депутатам ― членам МАП та про заходи, які були прийняті за підсумками даного інциденту.

«Росія відреагувала своєчасно, тепер ми чекаємо дій від міжнародної спільноти, оскільки питання стосується поваги учасників міжнародної організації та парламентаріїв в цілому», ― говорить він.

Глава комітету, порушуючи питання протистояння церков в Україні наголосив на небезпеці такого непорозуміння для культурних й політичних відносин країн Європи. До того ж він підкреслив, що на учасників асамблеї «чекає серйозна розмова» щодо цієї теми.

Гаврилов також зазначив, що безперервне свавілля на Україні, де повсякчас порушують права вірян, захоплюють храми, українські суди виносять незаконні рішення, чинять тиск на священнослужителів ― це відступ України від міжнародних зобов’язань, за якими вона не повинна втручатися у справи релігійних громад.

Нагадуємо. МАП створили в 1993 році за ініціативою парламенту Греції. На рівні цієї країни провідна роль в асамблеї належить РФ. Станом на сьогодні асамблея православ’я поєднує делегації з 27 країн. Її завдання ― координувати законотворчу діяльність та сприяти прийняттю національними парламентами законопроектів, які б відповідали інтересам православ’я в суспільстві.

Засідання міжнародного секретаріату, голів та доповідачів комісій МАП відбудеться в Афінах 14-15 листопада.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі