четвер, 09 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Асад має бути притягнутий до відповідальності – спільна заява США, Франції, Німеччини і Британії

За кордоном , Новини

Асад має бути притягнутий до відповідальності – спільна заява США, Франції, Німеччини і Британії

views88

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У дев’яту річницю початку війни в Сирії чотири держави: США, Франція, Німеччина і Британія виступили зі спільною заявою, у якій закликали притягнути диктатора Башара Асада до відповідальності за військові злочини його режиму.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

США, Франції, Німеччини та Великобританії у спільній заяві від 15 березня наголошують не необхідності притягнення Асада, якого підтримує Росія, до відповідальності.

«Асад має бути притягнутий до відповідальності за вчинені ним звірства», – йдеться в заяві урядів.

У заяві нагадують, що дев’ять років тому десятки тисяч сирійців вийшли на вулиці, щоб виступити проти державної корупції, відстояти свою гідність і права людини, а влада відповіла на це арештами, тортурами і насильством.

Німеччина, Франція, США і Великобританія відзначають, що Асад повинен припинити «нещадні вбивства», прийняти волю сирійського народу, і не виправдовувати насильство і масові порушення міжнародного права боротьбою з тероризмом.

Вони наголосили, що за 9 років війни боротьба Асада за збереження влади призвела до 500 тисяч смертей сирійців. Крім того, 11 мільйонів, а це половина населення країни, були змушені покинути Сирію і власні домівки.

У заяві зазначається, що наступ сил Асада за підтримки Росії та Ірану «призводить лише до подальших страждань і безпрецедентного гуманітарної кризи».

Укладачі заяви в чергове зажадали від Дамаска виконати приписи резолюції №2254 Ради Безпеки ООН. У цьому документі передбачено оголошення загальнонаціонального перемир’я, проведення конституційної реформи, звільнення безпідставно затриманих осіб і проведення вільних виборів.

США, Франція, Німеччина і Британія висловили готовність розглядати питання про гуманітарну підтримку відновлення Сирії, але додали, що це може бути тільки після початку «незворотного і насправді реального політичного процесу».

Дитяча благодійна організація ООН (ЮНІСЕФ) в зв’язку з річницею початку сирійської громадянської війни повідомила про те, що за дев’ять років в зоні конфлікту народилися не менше 4,8 мільйонів дітей. Ще мільйон немовлят народився в сім’ях біженців.

З 2014 року, за підрахунками ЮНІСЕФ, для участі у військових діях були завербовані 5000 дітей.

Більш 2,8 мільйона неповнолітніх в Сирії та сусідніх країнах не отримують освіти.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі