понеділок, 29 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Армія США має навчитися протистояти російським кібератакам – аналітик

За кордоном , Новини

Армія США має навчитися протистояти російським кібератакам – аналітик

views90

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Американський аналітик Себастьєн Роблін закликає військових приділяти більшу увагу тим засобам електронної війни, які застосовують ЗС РФ у війні проти України. Ґрунтовну статтю про російські кібератаки він підготував для видання NBC.

Дослідник наводить численні приклади ефективних атак, здійснених за допомогою електронних засобів. Це блокування радіо FM та лінії мобільного зв’язку, використовування сигналу зв’язку для наведення своєї артилерії. Також ЗС РФ вдало глушили сигнали командування та збили не менше 100 дронів.

Є випадки, коли росіяни застосовували сигнали, що спричинили детонування або зміну курсу снарядів та ракет. До найбільш шокуючих Роблін відніс операцію, під час якої батьки військовослужбовців одночасно отримали повідомлення про смерть свого сина в бою. Це викликало велику кількість дзвінків та смс до військових – і буквально одразу російська артилерія накрила вогнем ту ділянку, на якій виявили масовий прийом дзвінків та повідомлень.

Є дані й про спроби Росії атакувати американські електронні системи в Сирії. Зокрема, в 2018 році один з американських генералів інформував про перешкоджання у роботі систем зв’язку та блокування дронів через незмогу використовувати сигнали GPS.

Себастьєн Роблін певен, що російські кіберможливості мають слабкі місця. Вони викликані, зокрема, міжнародними санкціями, які обмежують постачання компонентів з-за кордону. Про це доповідав полковник ЗСУ Іван Павленко під час симпозіуму у Вашингтоні в жовтні цього року. Наразі росіяни не в змозі організувати постачання деяких частин. Це може привести навіть до необхідності розробити альтернативні системи ведення електронної війни.  

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі