субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Арестович: Росія завжди робить сценарно, дивиться на декілька сценаріїв одразу

Суспільство , Політика

Арестович: Росія завжди робить сценарно, дивиться на декілька сценаріїв одразу

views95

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Новина про зрив новорічного обміну утримуваними особами – це інформаційний супровід з боку РФ і шантажем. А шанси на обмін та «нормандську» зустріч до Нового року залишаються.

Таку заяву зробив речник української делегації у ТКГ Олексій Арестович у коментарі УНН.

«Вони нас шантажують. Це інформаційне забезпечення процесів, які вони проводять. Процеси ці виглядають на теперішній час так, що вони зрозуміли небезпеку, яку несе в собі приход (Джозефа) Байдена і його адміністрції у Сполучених Штатах, і хочуть збити Мінський і Нормандський формат, для того, щоб вийти напряму на перемовини (зі США — ред.), мені здається», – заявив він.

Арестович нагадав, що наразі кандидатами на ключові безпекові посади в майбутній адміністрації президента США є люди, які «кажуть про санкції, які мають вже не стримувати, а калічити». Тож росіяни вирішили «зіграти з США».

«Я так думаю, вони (росіяни — ред.) побачили, що відбувається, зрозуміли, що вони в’язнуть у середовищі, яке створила Україна, Франція і Німеччина. Тому що три поспіль заяви МЗС Франції і Німеччини про те, що Україна робить сильні кроки, що вони нас підтримують, а Росія не підтримує. Майже автоматичне продовження європейських санкцій 10 грудня. Вони все це побачили і вирішили зіграти зі Сполученими Штатами… Для цього їм треба нівелювати Нормандський і Мінський формат, сказати, що Франція і Німеччина не впораються, Україна взагалі провокує. А «дорослі хлопчики вирішать між собою», – сказав він.

За словами речника ТКГ, позиція української сторони полягає в тому, щоб зустрітись на вищому рівні у Нормандському форматі, і «примусити Путіна до конкретизації» так, щоб саме президент РФ чітко сказав, чи збирається виконувати домовленості, які були досягнуті рік тому у Парижі.

Читайте також: Голова ГО «Група Патріот» Олег Котенко розповів, чому не відбуваються обміни та скільки людей утримують в ОРДЛО

Проте російська сторона не хоче цього, а бажає «вести перемовини на верхньому поверсі, зі Сполученими Штатами».

«Для цього робляться і демарші на перемовинах, і відповідне інформаційне забезпечення, зокрема по дуже чутливих питаннях — обміну полоненими, щоб звинуватити Президента Зеленського і його команду, взагалі Україну, в тому, що ми нехтуємо життям полонених тощо… Можу сказати, що буде — буде нарощуватись звинувачення нас, і лінія буде така, що ми дезавуювали мінський формат, що ми «негадяї і сволоти» тощо. До цього треба бути готовими», — підкреслив він.

Водночас Аретсович вважає, що наразі говорити про повноцінний зрив «нормандської» зустрічі та обміну утримуваними особами рано. І надія на певний конструктив все ж залишається.

«Ще ні. Це (інформація про зрив — ред.) — шантаж і маніпуляція. Росія завжди робить сценарно, дивиться на декілька сценаріїв одразу. І не виключено, що, наприклад, в останній момент, за дві години до 9 грудня, вийде Путін і виступить «спасителем отечества», який всіх обміняє, про все домовиться, скаже, що «все добре, не переживайте, я все вирішив», — сказав він.

Нагадаємо. Напередодні у російському РБК з’явилась інформація про те, що Росія і підконтрольні їй ватажки «Л/ДНР» відмовилися від пропозиції України провести обмін утримуваними особами до Нового року.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі