середа, 28 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Арею» не дають дозволу на ввезення броні для української бойової техніки, а згодом пропонують провести як «гуманітарний вантаж» за 20%

Новини , Російська агресія , Події , Політика

«Арею» не дають дозволу на ввезення броні для української бойової техніки, а згодом пропонують провести як «гуманітарний вантаж» за 20%

views82

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Державна служба експортного контролю відмовила компанії «Арей» у видачі дозволу на ввезення бронесталі з Фінляндії для української техніки.

Про це йдеться у повідомленні «Арей» на сторінці Фейсбук.

«Про (анти)Державну службу експортного контролю України (ДСЕКУ, Держекспортконтроль). У назві зайві два слова: «Державна» і «України». Голова – О. Шайтан», – починається повідомлення.

А далі вказується, що фінська сторона упродовж кількох місяців погодила надання компанії «Арей» ліцензії на покупку бронесталі. І пакет документів було визнано «достатнім і переконливим».

«У Фінляндії, після подання документів, у процесі проходження перевірок, в етичній і конструктивній формі нас попросили додатково надати докази по кількох пунктах (зокрема, що броня йтиме для української армії, що вона не буде реекспортована, що не буде використана для продукції третіх країн і т.д.). Надали. Потім були перевірки. Потім була Комісія, яка визнала наш пакет документів «достатнім і переконливим». Потім була Ліцензія. Так, це тривало кілька місяців», – наголосили в «Ареї».

І додали, що це була реальна допомога Україні зі сторони Фінляндії.

«Але це була чужа мирна країна, яка на тлі заборон поставляти в Україну військові товари таки простягнула нам руку».

Однак у Держслужбі експортного контролю виникла  низка «компетентних» питань.

«На третьому місяці «розгляду», коли треба було видавати нам посвідчення, раптом виникла купа питань. Спочатку Шайтан (директор Держслужби експортного контролю, – ред.) поставив перед фактом, що «Арей» не можна вносити до реєстру, бо ми не маємо повноважень за Постановою КМУ №1228. Ткнули, що ми проходимо за Постановою КМУ №838. Після того, як було відбито ще кілька тотально непрофесійних тверджень, Шайтан підтягує підмогу – Наталію Мацько», – повідомляють автори заяви

При цьому «Арей» приводить листування з Мацько, яке «свідчить про рівень її «компетентності». А вже у п’ятницю, як наслідок перевірок та непрофесійних стверджень, «Арей» отримав відмову. Фіни в шоці…

«Перевізник готовий вантажитись. Стоїть. Нам – штрафи. Фіни шоковані: українці не дають дозволу на ввезення бронесталі до України, яка воює! І що робити з цими шайтанами?» – йдеться в заяві.

«Арей» наголошує, що зараз вже «потрібен дозвіл України на ввезення бронесталі в УКРАЇНУ»!

А потім з’являється ще одне повідомлення, де до «Арею» звертаються «рєшали», які пропонують провезення бронесталі під маркою «гуманітарний вантаж» з пакетом від Мінсьоцполітики.

«Бронесталь як «гуманітарний вантаж» від МБФ «Ворлд фор Пис»???????? З пакетом документів від Мінсоцполітики. За 20% вартості. Сюр?», – йдеться в повідомленні.