
Анатолій Матіос: Розслідування Іловайської трагедії завершено, але владі не цікава правда про війну (документ)
55
06.04.2021
Колишній військовий прокурор Анатолій Матіос оприлюднив документ, про те, чому суспільство досі не знає правди про Іловайськ та як змінюється робота Генпрокуратури з метою затягнути час.
Про це він написав у Фейсбуці.
Матіос нагадав, що 25 серпня була відновлена Військова прокуратура. Через 4 дні відбулася жахлива Іловайська трагедія. А вже 5 вересня розпочався Мінськ і його домовленості.
«30 серпня 2014 року на всій відстані з Іловайська до Києва було готовими дати бій аж 168 ( це зафіксована у справі правда!!) бійців ЗСУ, залишків Беркуту та не строковиків Нацгвардії лише зі стрілецькою зброєю на старих ЗІЛах. Вдумайтесь – 168 автоматників на майже 700 км відстані можливого російського марш-кидка. Цього ж 5 вересня 2014 у лісопосадці за 15 км від Іловайська я, тоді ще не генерали Григорій Остафійчук та Руслан Баранецький (нині 1-й заступник голови СБУ), головний слідчий у справі Олег Марущак та ще один військовий прокурор допитували генерала Хомчака і всіх уцілілих та не поранених, хто вижив і не втратив глузд при відході», – повідомив колишній прокурор.
За його інформацією справа вже давно закінчена, однак до суду не спрямована.
«Повна правда про війну, а не власний піар на трагедії, не цікава нікому», – пише Матіос.
Він цитує всі висновки, які відомі про цю трагедію.
«Наймасштабніше вторгнення на територію України у районі Іловайська відбулось у ніч із 23 на 24 серпня 2014 року з території Росії. Сили вторгнення ЗС РФ складалися з дев’яти батальйонно–тактичних груп:
3500 осіб особового складу;
до 60 танків;
до 320 БМД (БМП);
до 60 гармат;
до 45 мінометів;
5 ПЗРК.
Згідно з отриманими слідством даними критичне співвідношення військових сил України у районі Іловайська з підрозділами ЗС РФ та формуваннями терористичних організацій «ДНР», «ЛНР» складало:
особовий склад – 1 до 18;
танки – 1 до 11;
бронетехніка – 1 до 16;
артилерія – 1 до 15;
«Гради» – 1 до 24.
Водночас угруповання ЗС РФ вздовж східної ділянки державного кордону України нараховувало:
35 батальйонно-тактичних та ротно-тактичних груп;
не менше 45100 військовослужбовців;
до 160 танків;
1360 БМП (БТР);
350 одиниць артилерії;
130 одиниць реактивних систем залпового вогню;
192 бойових літаків;
137 вертольотів».
З матеріалами справи, за словами Анатолія Матіоса, у період 2016-2019 року ознайомилося 16 депутатів парламенту минулого скликання, з сьогоднішнього – жодного.
«На моє пряме письмове звернення до Верховного Головнокомандувача про необхідність спрямування справи щодо Іловайської трагедії до суду публічну відповідь суспільству «дав» виявляється «проклятий» ще у 2014-му Зеленським генпрокурор Рябошапка. Рівно через 20 днів після призначення на посаду він ліквідував всі підрозділи ГПУ, які займалися цими розслідуваннями», – підкреслив колишній військовий прокурор і доклав до посту відповідний наказ.
Повідомляється, що 69 слідчих і прокурорів, які були у складі на той час, в один день звільнили з посад й перевели до резерву Генпрокуратури. Натомість створили окремий департамент війни та окупації Криму на чолі з Гюндузом Мамедовим, штат якого на сьогодні не сформований на 40%.
Нагадаємо. 21 серпня 2020 року Генеральна прокуратура оприлюднила висновки експертів і назвала єдиний фактор, який призвів до трагедії. Цим фактором названо пряме вторгнення Збройних сил РФ на територію України.