
Анатолій Матіос: Розслідування Іловайської трагедії завершено, але владі не цікава правда про війну (документ)
7
06.04.2021
Колишній військовий прокурор Анатолій Матіос оприлюднив документ, про те, чому суспільство досі не знає правди про Іловайськ та як змінюється робота Генпрокуратури з метою затягнути час.
Про це він написав у Фейсбуці.
Матіос нагадав, що 25 серпня була відновлена Військова прокуратура. Через 4 дні відбулася жахлива Іловайська трагедія. А вже 5 вересня розпочався Мінськ і його домовленості.
«30 серпня 2014 року на всій відстані з Іловайська до Києва було готовими дати бій аж 168 ( це зафіксована у справі правда!!) бійців ЗСУ, залишків Беркуту та не строковиків Нацгвардії лише зі стрілецькою зброєю на старих ЗІЛах. Вдумайтесь – 168 автоматників на майже 700 км відстані можливого російського марш-кидка. Цього ж 5 вересня 2014 у лісопосадці за 15 км від Іловайська я, тоді ще не генерали Григорій Остафійчук та Руслан Баранецький (нині 1-й заступник голови СБУ), головний слідчий у справі Олег Марущак та ще один військовий прокурор допитували генерала Хомчака і всіх уцілілих та не поранених, хто вижив і не втратив глузд при відході», – повідомив колишній прокурор.
За його інформацією справа вже давно закінчена, однак до суду не спрямована.
«Повна правда про війну, а не власний піар на трагедії, не цікава нікому», – пише Матіос.
Він цитує всі висновки, які відомі про цю трагедію.
«Наймасштабніше вторгнення на територію України у районі Іловайська відбулось у ніч із 23 на 24 серпня 2014 року з території Росії. Сили вторгнення ЗС РФ складалися з дев’яти батальйонно–тактичних груп:
3500 осіб особового складу;
до 60 танків;
до 320 БМД (БМП);
до 60 гармат;
до 45 мінометів;
5 ПЗРК.
Згідно з отриманими слідством даними критичне співвідношення військових сил України у районі Іловайська з підрозділами ЗС РФ та формуваннями терористичних організацій «ДНР», «ЛНР» складало:
особовий склад – 1 до 18;
танки – 1 до 11;
бронетехніка – 1 до 16;
артилерія – 1 до 15;
«Гради» – 1 до 24.
Водночас угруповання ЗС РФ вздовж східної ділянки державного кордону України нараховувало:
35 батальйонно-тактичних та ротно-тактичних груп;
не менше 45100 військовослужбовців;
до 160 танків;
1360 БМП (БТР);
350 одиниць артилерії;
130 одиниць реактивних систем залпового вогню;
192 бойових літаків;
137 вертольотів».
З матеріалами справи, за словами Анатолія Матіоса, у період 2016-2019 року ознайомилося 16 депутатів парламенту минулого скликання, з сьогоднішнього – жодного.
«На моє пряме письмове звернення до Верховного Головнокомандувача про необхідність спрямування справи щодо Іловайської трагедії до суду публічну відповідь суспільству «дав» виявляється «проклятий» ще у 2014-му Зеленським генпрокурор Рябошапка. Рівно через 20 днів після призначення на посаду він ліквідував всі підрозділи ГПУ, які займалися цими розслідуваннями», – підкреслив колишній військовий прокурор і доклав до посту відповідний наказ.
Повідомляється, що 69 слідчих і прокурорів, які були у складі на той час, в один день звільнили з посад й перевели до резерву Генпрокуратури. Натомість створили окремий департамент війни та окупації Криму на чолі з Гюндузом Мамедовим, штат якого на сьогодні не сформований на 40%.
Нагадаємо. 21 серпня 2020 року Генеральна прокуратура оприлюднила висновки експертів і назвала єдиний фактор, який призвів до трагедії. Цим фактором названо пряме вторгнення Збройних сил РФ на територію України.
Коментарi (0)