понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Амбіції України щодо вступу в ЄС не реалізуються – Еніко Дьйорі

За кордоном , Новини

Амбіції України щодо вступу в ЄС не реалізуються – Еніко Дьйорі

views97

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Член Європарламенту від Угорщини Еніко Дьйорі, яка представляє партію «Фідеш», заявила, що амбіції України вступити в Європейського союзу ніколи не реалізуються через позицію «ображеної» Росії.

Про це 9 грудня повідомила Аzonnali.

Політик заявила, що ці прагнення не будуть здійснені в найближчому майбутньому, а скоріш за все, взагалі цього не станеться.

«Я думаю, що ці амбіції ніколи не будуть здійснені. Або, принаймні, в осяжному майбутньому», – сказала Дьйорі.

На її думку, виною тому географічне положення України та близькість до дуже «ображеної» сусідки Росії, яка сильно впливає на позицію української держави і не хоче відпускати від «Радянського союзу».

«Чому я це говорю? Тому що їхнє географічне положення – з дуже важливим, потужним і ображеним сусідом – визначає їхню позицію. Історія останніх п’яти або тридцяти років чітко показує, що важливий сусід і колишній господар Росія залишається там і не відпустить ці країни», – підкреслила угорський політик.

Вона говорить, що Російська Федерація міцно впливає на інші країни і це має вирішальне значення. Крім того, Дьорі впевнена, що Росія ніколи не відпустить Україну, а Угорщині вдалося цього уникнути, тому що все було інакше і вони не були частиною СРСР.

Дьйорі додає, що країни Східного партнерства допомагають наблизитися Україні, але…

«Ми можемо поставити їм умови, ми можемо допомогти їм наблизитися, але я не думаю, що вони будуть повноцінними демократіями за західноєвропейськими стандартами», – підсумувала Дьйорі.

Також вона чомусь впевнена, що саме ЄС поставив свого часу Київ перед «вибором»: Брюсель чи Москва, і тому сталася революція в Україні. Більш того, саме через це, на її думку, відбулася анексія Криму Росією.

«Що сталося на саміті Східного партнерства у Вільнюсі у листопаді 2013 року, коли ми змусили Україну вибирати між двома реаліями – ЄС та Росією, – я не впевнена, що це було дуже мудро. Ми добре знаємо, що сталося в 2014 році. Ми не змогли запропонувати можливість погодити глибоку і всеосяжну угоду про вільну торгівлю з Європейським Союзом зі збереженням дуже добрих зв’язків і, можливо, навіть вільної торгівлі з Росією. Ми наполягали лише на одному, і ми не зрозуміли геополітичного контексту цього вибору. Наслідком цього є, як я бачу, окупація Криму», – додала вона.

Нагадаємо. Подібні твердження вже лунали від угорських політиків. Раніше про це говорив голова уряду Угорщини Віктор Орбан і підкреслював, що перешкодою до вступу України в Європейський союз є бажання Росії відновити порядок, який був за радянських часів.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі