субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Активісти вимагають звільнення Коляди з посту міністра МінВТОТ

Новини , Суспільство

Активісти вимагають звільнення Коляди з посту міністра МінВТОТ

views130

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Активісти з громадської спілки «Сильніші разом» звернулися до президента та прем’єр міністра з проханням усунути зі своєї посади міністра зі справ ветеранів, окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксану Коляду.

З 20 вересня проводився збір підписів, який підтримало 44 громадських організацій, а також громадські рухи переселенців, ветеранів АТО та ветеранів Афгану.

У своєму зверненні активісти пояснюють своє невдоволенням призначенням Коляди на свою посаду.

«Хоча О. Коляда була представлена громадськості, як обрана ветеранами, але фактично її кандидатуру запропонувало лише одне об’єднання ветеранів АТО / ООС. Не було громадського обговорення, не були враховані побажання інших бенефіціарів.

Відразу О. Коляда зайняла позицію, яку вона відкрито підкреслює в ЗМІ і соцмережах, що не готова займатися темою захисту прав внутрішньо переміщених осіб, ВПО / АТО, і осіб, які проживають на окупованих територіях.

Ми не задоволені її підходом до спілкування з громадським сектором. О. Коляда вибрала шлях спілкування тільки з грантовими організаціями, проведення таємних кулуарних зустрічей з окремими представниками громадських організацій, про які ми дізнаємося постфактум», – зазначається у листі-зверненні.

Також у листі є нагадування про те, що Коляда приймала участь у протидії Майдану в 2014 році та має зв’язок з діяльністю ДНР. До сих пір цю інформацію ніхто офіційно не спростував.

«Більшість з організацій ветеранів, які підписала і даний лист направили Вам, пане Президенте, окремі листи, де відзначили, що наявність в біографії А. Коляди «чорних плям» унеможливлюють її знаходження на посаді міністра МінВТОТ», – додають активісти у листі.

Також, щоб покращити та прискорити процес реформування напряму з захисту прав ветеранів та переселенців, активісти просять призначити на пост радників президента з цих питань двох своїх представників.

Лідер громадської спілки «Сильніші разом» Лілія Верьовкіна, відповідаючи на запитання видання «Донецькі новини», відмітила:

«Всі організації, які підписалися, розуміють, що в 99,99% нас просто не почують. На жаль. Але з іншого боку, якщо ми промовчимо, і нове міністерство стане двійником МінТОТ і МінВет в своїй безпорадності і корупційних схемах, то ми будемо розуміти, що хоч щось намагалися змінити».

На думку Верьовкіної, якщо Коляда залишиться на своїй посаді, то навряд активісти знайдуть з нею спільну мову, тому що навіть у ветеранських організацій до неї двояке відношення.

«Організації ветеранів її вже знають, і вони розділені на два табори: одні, які її підтримують – це її громадську раду при МінВТОТ, і інші – яких вона не чує і не сприймає. Є такі організації, які мають позитивний досвід з реалізації та захисту прав ветеранів – в першу чергу це Вінниця та Дніпро. Але, на жаль, за весь час Оксана Коляда не захотіла знайти з ними спільну мову… Тому другий табір, на мою думку, навряд чи піде на «мирову». І хоча їх підписів під нашим зверненням не так багато, але саме ветеранські організації перші обурилися призначенням Коляди.

За організаціям ВПО – тут складніше. Треба розуміти, що організації, які захищають внутрішній переміщених осіб, мають кілька рівнів: 1) грантові, вони завжди «привладні», їм все одно хто; 2) організації, які закріплені за політичними партіями – там окрема гра, і вони поки мовчать, 3) незалежні членські організації ВПЛ… Поки спілкування з останньою групою Оксана Коляда не планувала, була єдина зустріч, на яку змогли потрапити справжні ВПО. Треба відзначити, що ми постійно пропонуємо допомогу в «запуску» міністерства, тому що знаємо і тематику, і багато хто з нас має відповідну освіту, і готові на волонтерську участь. Але Коляда категорично проти розглядати наші рекомендації, які ми надаємо в міністерство. Тому сказати складно», – заявила Верьовкіна.

Верьовкіна підкреслює, що першочергово потрібно вирішити проблему з модульними містами, в яких живуть переселенці, і якщо Коляда не владнає цю ситуацію, то вона ж і усуне її з посади.

«Для всіх пояснюю: зараз усі модульні списані донорами, їх передали на баланс обласним і міським радам. Земля під ними або вже приватна, або в стані продажу. Оплата комунальних послуг йде через приватні фірми з їх націнками, тому що це оформлялося за принципом «землі». Серед окремих політичних сил йдуть розмови про можливість запустити кризову ситуацію по модульним містечкам одночасно у всіх областях. З метою виклику масових протестів. Зараз йде осінь, потім – зима. А це тисячі людей, як дорослих і дітей! Якщо Оксана, Ви це читаєте, Ви повинні зрозуміти, що ви цим питанням повинні зайнятися в першу чергу!», – підсумувала активістка.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі