неділя, 02 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Акція під прокуратурою у Слов’янську: скандал за скандалом

Суспільство

Акція під прокуратурою у Слов’янську: скандал за скандалом

views100

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Скандал навколо пам’ятника загиблим захисникам України в місті Лиман Донецької області вийшов на новий рівень. Родичі загиблих з Лиману та Слов’янська, учасники бойових дій та представники громадських об’єднань прийшли до прокуратури отримати відповіді на болючі питання. Під час перепалки щодо головного замовника скандального пам’ятника та фігуранта кримінальної справи, з’ясувалося, що і справу проти нього було закрито. Чим все закінчилося та що планують робити далі?

Родичів загиблих не влаштовує ні місце встановлення пам’ятника, ні його форма, ні назва монумента. У назві неоднозначно фігурують «мирні мешканці, які загинули через проведення АТО».

Акція під прокуратурою у Слов’янську: скандал за скандалом

Обурена громадськість вважає, що таким чином будуть вшановані  люди, які допомагали бойовикам, колаборанти, що стояли на блокпостах.

Детально про скандал з пам’ятником ми писали раніше.

Люди хотіли почути: чи має нести відповідальність голова Лиманської ОТГ Петро Цимідан за те, що встановлення пам’ятника йде без громадського обговорення, а також без погодження з родинами загиблих і з учасниками російсько-української війни.

Акція під прокуратурою у Слов’янську: скандал за скандалом

Крім того, присутні прагнули почути відповіді стосовно кримінальної справи, де Петро Цимідан проходить у якості звинуваченого. Справа вже три роки безрезультатно розглядається у суді міста Лиман.

Тетяна Мільченко, син якої зараз служить у ЗСУ, повідомила:

«Сьогодні третя річниця від того дня, як керівник прокуратури Донецької області особисто вручив підозру Петру Цимідану. На сьогодні в судових засіданнях кримінальні справи навіть не почали слухатися по суті».

Вона нагадала керівнику місцевої прокуратури Слов’янська Володимиру Шилову, що він ще у 2018 році казав, що справа Цимідана буде розглянута швидко та неупереджено.

Володимир Шилов  стосовно ситуації з громадським обговоренням встановлення пам’ятника заявив наступне:

«Чи вважаю я те, що міська рада не погоджувала з громадськістю це питання, правильним? Вважаю, що це неправильно. Чи порушує це закон? Ні, не порушує. Норми закону про погодження з громадськістю немає».

Пан Шилов пообіцяв ще раз перевірити законність дій чиновників Лиманської ОТГ.

Акція під прокуратурою у Слов’янську: скандал за скандалом

Стосовно справи проти Голови Лиманської ОТГ, який звинувачувався у приховуванні статків у декларації (приблизно 10 млн. гривень), то Володимир Шилов повідомив, що вказана справа була закрита 16 червня 2020 року через закінчення терміну розгляду. Закрили справу за клопотанням звинуваченого Цимідана.

Такий перебіг подій обурив присутніх. Почулися крики «Ганьба!» та іронічні оплески.

Володимир Шилов заявив, що прокуратура буде оскаржувати це рішення суду й намагався пояснити присутнім, що прокуратура непричетна до судового рішення про закриття справи.

Однак присутні впевнені, що саме бездіяльність прокуратури й призвела до закриття справи. Цимідан неодноразово не приходив на судові засідання, а прокурор жодного разу не клопотав перед судом про примусовий привід. У прокуратурі це заперечують і запевняють, що не було законних підстав примусово приводити фігуранта справи до судової зали.

Доки люди проводили акцію під прокуратурою, виконком Лиману в онлайн-режимі через епідемію коронавірусу провів засідання. На цьому засіданні винесли ухвалу про встановлення скандального пам’ятника.

Мешканці Лиману тепер планують подавати позов до суду для скасування цього рішення. Крім того, в планах  громади подання скарги на суддю Ірину Саржевську до Вищої ради правосуддя через закриття справи Петра Цимідана.     

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі