четвер, 09 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Агент російської розвідки був викритий у Запоріжжі

Новини , Події

Агент російської розвідки був викритий у Запоріжжі

views122

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Запоріжжі виявили шпигуна російського Головного управління розвідки. Він під прикриттям працював на стратегічному заводі «Мігремонт».

Упродовж п’яти років завербований українець надавав Росії таємну інформацію про багатоцільові винищувачі МіГ.

Як було повідомлено, затриманий Олексій Лазаренко зберігав на портативному носії інформації фотографії українських винищувачів. Чоловіка завербували п’ять років тому, коли він перетинав кордон з Росією. Зазначається, що він мав доступ до військових таємниць.

У ході слідства було виявлено, що агент намагався виїхати до Росії, аби передати кураторові нові відомості про підприємство. Крім того, було визначено ім’я керівника — ним виявився офіцер ГРУ Сергій Козачков.

Для зв’язку та передачі інформації завербованому агенту надали ноутбук зі встановленою програмою шифрування та два мобільних телефони, відстеження яких було неможливим, оскільки після відправлення даних змінювався унікальний ідентифікаційний код.

Відзначається також, що українська розвідка мала дані про шпигуна на цьому підприємстві з жовтня минулого року, але його ім’я тоді ще не було встановлено. Саме восени 2018 року за невстановлених досі обставин розбився літак Су-27, який безпосередньо перед тим проходив модернізацію на заводі «МіГремонт» у Запоріжжі. Тоді загинуло дві людини — українець Іван Петренко та американець Сет Неринг. Обидва були пілотами вищого класу.

Однак затриманий емоційно відкидає звинувачення:

«Я не передавав інформацію, яка б зашкодила нашим людям. Я жодних бомб не закладав. Я нікого не стріляв», — сказав він.

На авіазаводі теж переконані у відсутності диверсії під час міжнародних повітряних маневрів, однак військовими слідчими досі не надано жодного висновку з приводу катастрофи. Залишається неясним, як могла трапитися ця трагедія, якщо не було ніяких диверсій, а першокласний літак, під керуванням двох майстрів вищого пілотажу, раптово пішов у піке і врізався в землю на очах у союзників.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі