Міністр економіки Тимофій Милованов назвав перелік об’єктів, які не підлягатимуть приватизації. За його словами, приватизація відбуватиметься за чіткими критеріями, певна частина підприємств залишиться в держвласності.
Про це він повідомив під час інтерв’ю «Прямому».
«Давайте приватизацію розділимо на три частини. Перша – не всі ми приватизуємо. Є критерії, за якими ми визначаємося, що має бути приватизовано, а що ні. Ці критерії – стратегічність підприємства, сервісність підприємства і прибутковість», – сказав Милованов.
Він також зазначив, що певні підприємства завжди залишатимуться у власності держави, то ж стосується не тільки підприємств юридичних осіб, а й активів.
Як приклад він навів аеропорти, навіть «важливі аеропорти», які цілком можна зробити приватними. Також можна і порти продати та зробити приватними. Це теж цілком можливо.
Але купити акваторію, а потім нікого до неї не пускати не можна. І вони цього не допустять. А ще згадав про школи та лікарні, про які всі забувають, коли говорять про приватизацію.
«Деякі аспекти інфраструктурні повинні залишитися. У нас є університети, школи, лікарні і т. п. Ми про це якось забуваємо, коли говоримо про приватизацію. У нас величезні обсяги ресурсів і активів, які важливі і стратегічність. І вони завжди будуть залишатися у державній власності», – сказав Милованов.
Не можуть бути приватними, за його словами, підприємства, які виконують важливі сервісні функції. Як приклад він привів ДП “ProZorro”. Приватизація ж таких компаній, як «Укрзалізниця» може бути частковою, хоча на це потрібно трохи часу.
«Тобто всі ці компанії будуть залишатися. Ми зараз створюємо Фонд національного багатства, і цей фонд буде ними управляти», – сказав Милованов.
Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі