неділя, 04 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Адвокати Порошенка: «ДБР зліпило справу картин на основі Вікіпедії»

Події

Адвокати Порошенка: «ДБР зліпило справу картин на основі Вікіпедії»

views70

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

«Справа щодо картин» сфабрикована на основі публікації на сайті Гордона, а в якості доказів використано інформацію з Вікіпедії. І саме через це силовики Державного бюро розслідувань незаконно штурмували Музей Гончара.

Про це  повідомляють адвокати п’ятого президента Петра Порошенка з посиланням на судові документи.

Вони вказують, що до «справи картин» має безпосереднє відношення чинний Генпрокурор України Ірина Венедіктова, яка на момент відкриття кримінальної справи очолювала ДБР.

«Справа утворилася наприкінці лютого на підставі торішньої  публікації на сайті Гордон. Рапорт з цього приводу писав нинішній глава ДБР Соколов на ім’я тодішнього глави ДБР Венедіктової, яка відтоді пересіла у крісло Генпрокурора. Там йшлося про те, що публікація Гордона дає достатньо підстав вважати, що було скоєно злочин», – заявив адвокат Ілля Новіков.

Він також підкреслив, що слідство проводилося дуже по-сучасному – у Вікіпедії.

Новіков також додав, що під час незаконного штурму музею оперативний відділ ДБР сам для себе  склав службову записку про те, що «за наявною оперативною інформацією, виходячи з поведінки людей, у власності яких містяться  картини, тобто директора музею, ці картини планують знищити, як речовий доказ у справі».

«І для того, щоб цього не допустити, була влаштована ця акція, яку ви всі бачили», – зазначив він.

При цьому адвокат нагадав, що Печерський суд визнав штурм музею незаконним і назвав абсурдним те, що відразу після штурму музею ДБР передало ці картини на зберігання тому ж керівництву Музею Гончара.

Він також зазначив, що українські платники податків лише цього року профінансували ДБР на суму 1,5 млрд гривень, а його слідчі «клепають» справи з Вікіпедії.

«… Якщо ви ведете слідство з Вікіпедії, що вам заважає проводити допити в ТікТок. Якість вашої роботи від цього не впаде», – наголосив адвокат.

Адвокат Ігор Головань заявив також, що слідча група ДБР неодноразово порушила законодавство і це зараз оскаржується.

«Ми подали також 5 заяв про кримінальне правопорушення стосовно дій, які вчинили, а саме зловживання своїм службовим становищем, незаконне проникнення до володіння особи, службове підроблення, тобто внесення свідомо неправдивих відомостей до офіційного документа, мається на увазі протокол обшуку та інші документи досудового розслідування. Ще дві заяви ми подали стосовно перешкоджання діяльності депутатів та журналістів», – сказав він.

І акцентував на тому, що всією історією керувала Генпрокурорка Ірина Венедіктова.

Співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов додав, що слідчі та спецпризначенці займаються незаконними діями замість того, щоб розслідувати справжні злочини, такі, як наприклад, розкрадання зерна або лобізм команди Зеленського у тютюновій сфері.

«Замість того, аби розслідувати крадіжку 2 700 вагонів з зерном на майже 800 мільйонів гривень, замість того, аби розслідувати лобізм команди Зеленського в тютюновій сфері, через який держава втратила понад 3 млрд грн. Замість того, щоб розслідувати багатомільярдні крадіжки в податковій і митниці в уряді Зеленського, про які заявив Уманський. Замість того, щоб розслідувати шалену корупцію сьогоднішню, яка коїться в енергетиці  –  замість цього у нас 10 слідчих і близько 20 спецпризначенців  незаконно штурмують національний музей Гончара без рішення суду. І на підставі Вікіпедії», – сказав він.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі