понеділок, 29 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Адвокат пояснив, чи можна обмежено придатним до служби в армії виїжджати за кордон

Світлана Макарова


Суспільство , Юрист

Адвокат пояснив, чи можна обмежено придатним до служби в армії виїжджати за кордон

views1707

16.08.2022

Подiлитися у соц.мережах

Адвокат відповів на запитання українця, чи може він виїхати за кордон, маючи тимчасове посвідчення військовозобов'язаного, де зазначено, що його визнано обмежено придатним для проходження військової служби на підставі гр ІІ ст. 54 "б". Дата повторної медкомісії у ньому не зазначена.

Роз'яснення адвоката Богдана Пересади опублікували на сайті b2bconsult.ua.

"На жаль, наявність у військово-обліковому документі запису про те, що особа обмежена придатною до військової служби не дає права на виїзд за кордон. Тобто статус "обмежено придатного" не є підставою для виїзду за кордон під час дії військового стану", – відповів юрист.

Він додав, що українець, визнаний обмежено придатним, підлягає призову на військову службу під час мобілізації.

Це також підтверджує й прикордонна служба.

"Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які мають військово-облікові документи з ТЦК та СП з позначкою/записом "непридатні до військової служби у мирний час, обмежено придатні у воєнний час" – не мають права виїжджати за межі України" , – зазначили прикордонники.

Нагадаємо, що хоча під час загальної мобілізації в Україні до військової служби можуть залучити людей, які були визнані обмежено придатними до служби, їх не відправлятимуть у деякі підрозділи.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі