понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Адвокат Порошенка подав низку заяв на дії співробітників ДБР в музеї Гончара

Події

Адвокат Порошенка подав низку заяв на дії співробітників ДБР в музеї Гончара

views78

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Адвокат експрезидента Петра Порошенка Ігор Головань подав заяви про злочин щодо порушення низки статей Кримінального кодексу України співробітниками ДБР. 26 травня співробітники спецпідрозділу ДБР увірвались до музею, де проходить виставка картин з особистої колекції родини Порошенків.

Про це повідомляє пресслужба «Європейської солідарності».  

У повідомленні йдеться, що співробітники ДБР порушили низку статей, перевищили права та перешкоджали не тільки робітникам музею, а й журналістам, які намагалися висвітлити ці події.

«Ми подали відповідні заяви про злочин щодо перевищення прав і повноважень співробітника правоохоронного органу, щодо службового підроблення стосовно фальсифікації так званого протоколу обшуку, щодо перешкоджання законній діяльності журналістів, щодо перешкоджання діяльності народних депутатів, щодо перешкоджання діяльності адвоката і ще цілого ряду статей КК», – повідомив Ігор Головань.

Водночас, він зазначив, що закон дійсно дозволяє входити в приміщення без рішення суду, але лише при «невідкладних» і «чутливих» випадках. Наприклад, при переслідуванні злочинців або коли відбувається пожежа.

Співробітники ДБР, за його словами, проникли всередину музею під «брехливою підставою», нібито рятувати картини Петра Порошенка.

«Злам дверей і проникнення в приміщення музею і проведення так званого невідкладного обшуку вони здійснювали навмисне свідомо, розуміючи, що їхні дії незаконні. Всі журналісти і багато хто бачили, що слідчий Дощенко години дві ходив тут у дворі з мобільним телефоном біля вуха. Були фактично вкрадені документи, що підтверджують законність ввезення і придбання картин. До речі, було прямо заявлено, що картини вилучено та передано на зберігання в музей», – розповів Головань.

Він також додав, що у слідчого було недійсне посвідчення.

«Головний герой слідчий Дощенко, до речі, мав ще й недійсне посвідчення – там було неправильно зазначено його посаду і тому він так не хотів його показувати і тому він так не хотів представлятися ні журналістам ні адвокатам ні депутатам», – наголосив адвокат Головань.

При цьому він стверджує, що протокол обшуку підроблений.

«У протоколі було вказано, що я не був присутній при обшуку, що ніхто ніяких заяв під час обшуку начебто не зробив, а відповідно до закону всім присутнім при обшуку повинна бути надана можливість їх заяви і зауваження внести в протокол. Тобто протокол був сфальсифікований, були порушені мої права як адвоката Петра Порошенка, були порушені права інших осіб, присутніх під час обшуку, які не були зазначені і яким не було надано можливості представити свої зауваження щодо ходу обшуку і законності», – розповів адвокат.

Головань підкреслив, що присутні журналісти бачили ситуацію і як тікали працівники ДБР з фальсифікованим протоколом.

«Тому ми зараз маємо цей сумний і навіть страшний прецедент, коли фактично знівельовані права людини. Тобто кожний, вибачте, не сповна розуму працівник ДБР чи слідчий, чи поліцейський, може йому здатися в його мареннях, що у вашій квартирі чи у офісі відбувається щось небезпечне, він може спокійно вдертися і це буде з сьогоднішнього дня», – підкреслив він.

Правозахисник додав, що у разі, якщо такі дії ДБР не будуть покарані відповідно до тяжкості вчинених ними правопорушень, то це означатиме, що ніхто взагалі не може розраховувати на спокій навіть у власних оселях.

«Ми говоримо про те, що слід обов’язково захистити наші права. Мова йде не про мене, не про Петра Порошенка, мова йде взагалі про права людини в Україні, про все наше суспільство», – наголосив адвокат.

Нагадаємо. 26 травня в музеї Івана Гончара в Києві п’ятий Президент України Петро Порошенко разом зі своєю дружиною Мариною відкрили виставку картин художників з українським корінням із сімейної колекції. А близько 16-ї години спецназ ДБР силою вдерся в музей Гончара і забрав з собою оригінали документів на картини.

Ввечері того ж дня відомство опублікувало офіційну заяву з приводу подій в музеї Гончара, де стверджується, що мета візиту в музей – вручення Порошенко повістки і що її отримала Марина Порошенко – дружина п’ятого Президента.

Ця інформація не є правдивою. Як і та, що Порошенко не приходив на допит.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі