четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Адаптивний карантин може тривати 1,5 роки

Адаптивний карантин може тривати 1,5 роки

views94

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Адаптивний карантин, який за рішенням Кабміну повинен діяти до 31 липня, наступного тижня планують продовжити. Розглядається «карантинний сценарій» і для освіти, тому що в адаптивному карантині «будемо перебувати 1,5 роки».

Про продовження карантину на місяць повідомив начальник Головного управління Держпродспоживслужби у м. Києві Олег Рубан.

У коментарі сайту «Сьогодні» він зазначив, що у столиці стабільно високі показники щодо захворюваності на COVID-19.  

«Про жодні послаблення карантину говорити поки не можна. На який термін буде продовжений адаптивний карантин після 31 липня, залежить від рівня захворюваності. Ті цифри, які ми бачимо і аналізуємо сьогодні, – не тішать. За таких показників в адаптивному карантині ми будемо перебувати найближчі півтора року», – наголосив Рубан.

І додав, що наразі Україна зайшла в етап адаптивного карантину, як це роблять країни в усьому світі.

«Нам необхідно розробити порядок для діяльності кожного бізнесу. І посилити спостереження за групами ризику – це люди, старші за 60 років та особи із хронічними захворюваннями, щоб уберегти їх від інфекції. Плюс продовження маскового режиму, дезінфекції рук та дотримання безпечної дистанції», – додав Рубан.

Водночас, джерело видання в Міністерстві охорони здоров’я не виключає, що з вересня в школах можливе дистанційне навчання.

«Зараз триває дискусія про продовження карантину і про те, в якому вигляді його продовжувати. З більшою часткою ймовірності карантин буде продовжений після 31 липня. Продовжені будуть ті карантинні заходи, які показали свою ефективність. Ті, які виявилися неефективними, будуть скасовані», – розповіли нам в МОЗ.

Зазначається, що у відомстві ефективними називають: дотримання соціальної дистанції, обмежувальні заходи, що стосуються транспорту, в тому числі і його обробка.

«Ці вимоги універсальні для всіх областей, незалежно від рівня захворюваності», – йдеться в повідомленні.

Співрозмовник у МОЗ вказує, що у разі, якщо ситуація в тій чи іншій області погіршуватиметься, то насамперед буде припинена діяльність стадіонів, спортзалів.

За словами джерела, після 31 липня карантин може бути продовжений поки що на 2 тижні – до 14 серпня.

«Ще немає проєкту постанови, над ним поки триває робота. Але дискусія триває про те, що доцільно встановити карантин на 2 тижні, оскільки у COVID-19 такий строк інкубаційного періоду», – розповіли нам в МОЗ.

Щодо навчання з 1 вересня, то поки що немає точного рішення і відпрацьовуються різні варіанти.

«Чи почнеться стандартний навчальний процес в школах – питання вкрай складне. Дивлячись на досвід інших країн, ми бачимо, що вони поступово відкривають свої школи. Також пробують системи дистанційного позакласного навчання. Ми зі свого боку підготуємо інструкції для відкриття стандартного навчання. Але опрацьовуються абсолютно всі варіанти, в тому числі і варіанти дистанційного навчання. Ми розуміємо, що воно не зможе замінити очне навчання, тому потрібно навчити школи забезпечувати епідеміологічну безпеку», – уточнили в МОЗ.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі