понеділок, 20 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Абітурієнти з ОРДЛО можуть звернутися до омбудсмена, щоб взяти участь у вступній кампанії

Суспільство , Освіта

Абітурієнти з ОРДЛО можуть звернутися до омбудсмена, щоб взяти участь у вступній кампанії

views110

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Випускники шкіл, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей зможуть перетнути лінію розмежування. Незважаючи на те, що до 22 червня в Україні триває адаптивний карантин, молоді люди можуть звернутися до омбудсмена і отримати можливість взяти участь у вступній кампанії.

Про це повідомили у пресслужбі Офісу омбудсмена України.  

Так, вказується, що кожен громадянин України на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей має право звернутися до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини щодо перетину лінії розмежування у зв’язку з різними гуманітарними потребами.

Наразі мова йде про те, що 9 червня розпочнуть роботу освітні центри, а 15 червня відбудеться перший етап пробного ЗНО. Таку інформацію надає Міністерство освіти і науки України.

Водночас, як мінімум, до 22 червня 2020 року в Україні триватиме адаптивний карантин, тож встановлені при перетині лінії розмежування з тимчасово окупованими та підконтрольними українській владі територіями у Донецькій та Луганській областях обмеження продовжать діяти.

«Проте, у виключних випадках, враховуючи індивідуальні обставини соціального (гуманітарного) характеру, при наявності підтверджуючих документів пропуск осіб через КПВВ може бути забезпечений за окремим рішення Командувача Операції об’єднаних сил та за наявності підтвердження від окупаційних органів Російської Федерації, що діють на цих територіях. Нагадуємо, що кожен громадянин має право звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової, яка продовжує вживати всіх можливих заходів задля відновлення прав наших громадян перетнути лінію розмежування з різними гуманітарними потребами», – наголошується в повідомленні.

Звернутися до омбудсмена України через звернення на офіційну електронну пошту hotline@ombudsman.gov.ua, зазначивши в ньому: прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, електронну поштову адресу, на яку може бути надіслано відповідь та номер телефону, за яким у разі потреби можна буде зв’язатися, а також підставу для перетину лінії розмежування.

Крім того, до звернення потрібно додавати копії документів, що підтверджують підставу у необхідності перетину лінії розмежування (наприклад, запрошення на проходження ЗНО).

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі