п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Абітурієнтам з Криму та ОРДЛО пропонують безкоштовні курси підготовки

Суспільство , Освіта

Абітурієнтам з Криму та ОРДЛО пропонують безкоштовні курси підготовки

views95

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Пілотний проєкт перебуває на стадії обговорення та опрацювання.

Про це повідомляється на сайті МОН.

Заява щодо безкоштовних курсів підготовки пролунала 25 листопада 2020 року під час другого засідання робочої групи з питань функціонування на базі українських закладів вищої освіти підготовчих курсів до вступу на навчання осіб з тимчасово окупованих територій АР Крим і Донбасу.

Заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко зазначив, що особи з ОРДЛО, АР Крим та територій населених пунктів на лінії зіткнення «зможуть за бажанням разово скористатися правом на безоплатне навчання зі стипендіальним забезпеченням на підготовчих курсах закладів вищої освіти». Курси триватимуть до 1 року. Після проходження передбачається вступ до закладів вищої освіти як внутрішньо переміщених осіб.

«Наразі пілотний проєкт перебуває на стадії обговорення та опрацювання. За результатами його впровадження буде підготовлено нормативно-правовий акт, що деталізуватиме та встановлюватиме окремий порядок призначення й виплати соціальних стипендій слухачам спеціальних підготовчих курсів», – підкреслив він.

Також вказується, що робоча група, яка займається цими питаннями, має у своєму складі фахівців директорату вищої освіти й освіти дорослих, департаменту фінансування державних і загальнодержавних видатків, представників закладів вищої освіти та громадських організацій, які займаються питаннями освіти осіб з тимчасово окупованих територій.

Основні цілі діяльності робочої групи:

  • розроблення нормативно-правового акта щодо запровадження із січня 2021 року пілотного проєкту про навчання осіб, місцем проживання яких є тимчасово окуповані території України та населені пункти на лінії зіткнення, на спеціальних підготовчих курсах;
  • визначення переліку закладів вищої освіти, на базі яких реалізовуватиметься зазначений проєкт.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі