п’ятниця, 03 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
А за подорожчання води чим будемо сплачувати? Нові ціни діятимуть вже з лютого-березня

Економіка , Новини

А за подорожчання води чим будемо сплачувати? Нові ціни діятимуть вже з лютого-березня

views77

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Не встигли люди оговтатись після заяв про оплату опалення «елітними собаками» та додаткових платіжок за транспортування газу, як пропонується замислитись про воду та водопостачання. На черзі електроенергія.

Вчора, 4 лютого, Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг затвердила проєкт постанови «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, від 16 червня 2016 №1141» щодо встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на 2020 рік.

Вже з лютого-березня доведеться платити на 15-20% по кожному пункту. І підвищення торкнеться всіх регіонів України.

Згідно з повідомленням пресслужби «Київводоканалу», на підвищення тарифів вплинуло збільшення витрат на оплату праці, сплата податків та зміна вартості електричної енергії. До цього вони додають витрати на амортизацію, інші витрати, наприклад, на паливно-мастильні матеріали, запчастини, матеріали, опалення, оренду тощо.

Крім того, НКРЕКПУ говорить, що найбільшими статтями витрат водоканалів окрім оплати праці та електроенергії, більше половини доходу йде на те, щоб залатати зношену інфраструктуру, тариф на воду цього не передбачає. Тобто, підприємство покриває ці витрати грошима, які виділені на модернізацію та інновації на підприємстві.

Крім того, передбачається, що в 2020 році можуть змінитися тарифи на електроенергію – планується скасувати поділ за обсягом споживання і зафіксувати середню ціну.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі