неділя, 05 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
97 років тому запрацювала перша радіостанція в Україні

Мартирос Григорян


Технології

97 років тому запрацювала перша радіостанція в Україні

views148

16.11.2021

Подiлитися у соц.мережах

У цей день, 16 листопада 1924 року, в Харкові, тодішній столиці УРСР, розпочалося радіомовлення в Україні. 

Як передає «Патріот Донбасу», про це повідомляється на фейсбук-сторінці Diaspora.ua

«Попри ідеологічне протистояння й інформаційну війну між СРСР і Заходом, українська діаспора могла чути радіопрограми з України. Йдеться про українське іномовлення в УРСР для діаспори з ефірною назвою «Радіо Київ», що розпочалось у 1950 році та існувало до 1991 року (тоді воно трансформувалося у Всесвітню службу радіомовлення України з ефірною назвою «Радіо Україна»)», — йдеться у повідомленні. 

Згодом у 1965 році аналогічно московському «Маяку» було створено радіостанцію «Промінь». Ця українська радіостанція була доповненням засобів протидії «ворожим голосам». 

Варто підкреслити, що українською вели мовлення понад 30 закордонних радіостанцій, серед них — ВВС, «Голос Америки», «Радіо Свобода», «Радіо Ватикану» та інші. Загалом радіомовники транслювали 107 годин українською на тиждень.

За часів «Горбачовської Перебудови» (1985 – 1991 рр.) стала можливою співпраця українського радіо в Україні та за кордоном. Так в 1986 році відбувся  перший радіоміст «Київ-Чикаго».

Відтоді потужні мовники як «Радіо Свобода» та «Голос Америки», що досі сприймалися як «ворожі голоси», стали постійними.

«Таким чином, українське радіо чули не лише в Україні та країнах соціалістичного блоку, а й на Західної Європи, Азії та на Далекому  Сході, а також за океаном — у США, Канаді, Південній Америці, Новій Зеландії, Австралії... Майже всюди, де була українська діаспора», — резюмує Diaspora.ua. 

Коментарi (1)

Ревизор (2 тижні тому)

Коментарiй було видалено по причині : "спам"