понеділок, 29 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
80% програми у школах вже з наступного навчального року буде українською мовою

Суспільство , Освіта

80% програми у школах вже з наступного навчального року буде українською мовою

views114

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Учні українських шкіл з 5 по 11 клас будуть навчатися українською мовою на 80% вже з 1 вересня 2020 року. Такі мовні зміни в програмах середньої та старшої школи з наступного навчального року анонсувала Міністерка освіти та науки Любомира Мандзій.

Про це повідомляє Радіо Свобода.  

Мандзій повідомила, що 190 шкіл на території України продовжували навчання російською, але вже з наступного навчального року 80% програми для учнів 5-11 класів має бути державною мовою.

«В Україні у 190 школах навчання відбувалося російською мовою. З наступного навчального року для учнів 5-го і вищих класів 80% програми має відбуватися тільки українською мовою», – заявила міністерка.

Читайте також: Рік тому 25 квітня Верховна Рада ухвалила історичний документ про державну мову: як відбувалась битва (відео)

Вона підкреслила, що для організації такого навчання МОН проводило заходи щодо вивчення вчителями української мови в різних куточках України.

«Для організації цього було проведено багато заходів щодо вивчення вчителями української мови. Ці навчання для вчителів відбувалися в різних куточках України. До цих навчань залучалися всі вчителі. Власне, ми можемо реалізувати норму закону про освіту, а також норму закону про повну загальну середню освіту», – додала Мандзій.

Нагадаємо. У квітні 2019 року, Верховна Рада України ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі