п’ятниця, 09 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
8 березня: міфи, легенди та цікаві факти про День солідарності жінок

Наталя


Суспільство , Lifestyle

8 березня: міфи, легенди та цікаві факти про День солідарності жінок

views379

07.03.2023

Подiлитися у соц.мережах

Міжнародний жіночий день, що в Україні традиційно святкується 8 березня, часто асоціюють із "святом весни та краси". Однак це свято не має нічого спільного з жіночістю.

Як виник цей день та чому його святкують саме 8 березня, розповідає "Апостроф".

За офіційною версією, це свято виникло після т.зв. "маршу порожніх каструль", який провели у 1857 році текстильниці міста Нью-Йорк, які вимагали таким чином скорочення свого робочого дня з 16 до 10 годин та рівні з чоловіками умови оплати праці. Мітингувальниці вимагали також наділити жінок виборчим правом.

Деякі дотримуються думки, що у мітингах брали участь не робітниці, а представниці "найдавнішої професії", які таким чином вимагали виплатити зарплату матросам, які начебто хотіли користуватися їхніми послугами, але не могли заплатити повіям через відсутність грошей.

У 1908 році у Америці соціал-демократична жіноча організація вивела на протести 15 тисяч жінок, які також вимагали рівності з чоловіками, скорочення робочого дня, підвищення оплати жіночої праці і отримання права голосу на виборах.

Наступного року з вимогою заснувати "жіноче свято" виступила німецька комуністка Клара Цеткін. На форумі жінок у Копенгагені вона звернулася до міжнародного співтовариства з відповідним зверненням щодо впровадження Міжнародного жіночого дня, аби жінки могли проводити мітинги задля привернення уваги громадськості до своїх проблем.

І у 1911 році Міжнародний жіночий день вже відзначали в багатьох країнах Європи, а у 1917 році жінки навіть отримали виборче право в Австралії, Новій Зеландії, Данії та Норвегії.

У СРСР 8 березня стало офіційним святом в 1921 році, причому офіційний вихідний було введено лише в 1966 році.

Деякі історики вважають, що 8 березня виникло як політична кампанія соціал-демократів та комуністичний пережиток, але насправді це свято до комунізму має ніякого відношення, бо у 1975 ООН визнало 8 березня як День боротьби за права жінок.

У пострадянських країнах цей день став звичайним "Жіночим днем", у який заведено дарувати жінкам квіти чи якісь подарунки. У більшості країн СРСР цей день залишається вихідним, крім Латвії, Литви та Естонії. Міжнародний жіночий день на рівні національного свята відзначають в Анголі, Гвінеї-Бісау, Замбії, Камбоджі, Кенії, КНДР, Мадагаскарі, Монголії, Уганді та Еритреї.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі