понеділок, 26 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
72-річного пенсіонера засудили на 12 років в Росії за шпигунство на користь України

За кордоном , Новини

72-річного пенсіонера засудили на 12 років в Росії за шпигунство на користь України

views65

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Звичайного російського пенсіонера Володимира Моргунова, який проживає у селищі Чертково, що у Ростовській області, визнали винним у державній зраді.

72-річного чоловіка звинуватили у співпраці з українською розвідкою і він визнав свою провину. Таку інформацію надало видання «Кавказский узел», посилаючись на прес-службу Управління Федеральної служби безпеки у Ростовській області.

Моргунова затримали у листопаді минулого року. Під час обшуку його домівки правоохоронними органами було вилучено десять коробок від мобільних телефонів, велику кількість сім-карток, а також два паспорти – російського та українського громадянства. Слідство вважає, що пенсіонер працював на українську розвідку, докладаючи їм ситуацію у Чертковському районі.

«Зарубіжну розвідку цікавила ситуація в різних сферах економіки, суспільно-політичному житті прикордонного Чертковського району, а також інформація щодо дислокації військової техніки на кордоні, силах і засобах, задіяних у забезпеченні охорони державного кордону Росії», – повідомляє прес-служба УФСБ.

Також у відомстві зазначили, що у ході слідства Моргунов погодився з усіма звинуваченнями, які були висунуті йому. Також він обрав особливий порядок прийняття судового рішення.

Ростовський обласний суд визнав Моргунова винним у скоєнні державної зради (стаття 275 Кримінального кодексу РФ). Наступні 12 років Моргунов проведе у колонії суворого режиму з подальшим обмеженням волі на один рік.

Варто нагадати, що до цього видання «Дон 24» провело власне розслідування, в ході якого було знайдено документи, згідно з якими Моргунов був козачим полковником, радником військового отамана організації «Відродження козацтва Русі» (ВКР), а також головою штабу Чертковського юрта ВКР.