п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
6 років війни: названо кількість переселенців, які досі орендують житло за власні кошти

Економіка , Переселенці

6 років війни: названо кількість переселенців, які досі орендують житло за власні кошти

views93

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Вже сьомий рік триває російсько-українська війна на сході України. Майже стільки часу пройшло з моменту окупації Криму Росією. Станом на сьогоднішній день тільки офіційно в Україні зареєстровано близько півтора мільйонів переселенців.

Про це розповів голова комітету Верховної Ради з прав людини, деокупації і реінтеграції тимчасово окупованих територій Дмитро Лубінець.

Він зазначив, що на даний час 62% переселенців продовжують орендувати житло в Україні за власні кошти.

Крім того, 16% переселенців проживають з родичами або винаймають житло сім’ями, 5% живуть в гуртожитках, 3% живуть в центрах компактного проживання.

Тільки 10% тих, хто виїхав за час збройного конфлікту на Донбасі і окупації Криму, стали власниками свого житла.

Лубінець констатував, що на даний момент в Україні немає загального забезпечення всіх потреб внутрішньо переміщених осіб на житло.

Зараз в Україні діють дві програми:

1) «Доступне житло»;

2) Пільгове кредитування учасників АТО і ВПЛ.

Глава комітету підкреслив, що в бюджеті на 2021 рік закладено недостатньо коштів на фінансування цих програм. За його словами, програма пільгового кредитування викликала великий інтерес з боку ВПЛ – на даний момент в ній зареєстровано 16 тисяч чоловік.

«За попередніми підрахунками, на рік потрібно виділяти не менше 1 мільярда гривень, щоб за якийсь час повністю забезпечить потреби хоча б цих 16 тисяч сімей ВПЛ. Я не буду вам говорити, що це буде точно враховано. Всі ми розуміємо, що в умовах коронавірусу всі країни, в першу чергу, виділяють гроші на медичне забезпечення», – сказав Лубінець.

Також він нагадав, що в цьому році з’явилася можливість отримання компенсації за зруйноване житло. Видання «Патріот Донбасу» писало про те, що перші дев’ять заявників в Донецькій області отримають компенсацію за житло, що було зруйноване внаслідок російсько-української війни.

Відзначимо, що в проєкті бюджету на 2021 рік не передбачено грошей на житлові програми для переселенців.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі