понеділок, 20 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
6 мільярдів євро: Польща оштрафувала «Газпром» у справі про «Північний потік-2»

Економіка

6 мільярдів євро: Польща оштрафувала «Газпром» у справі про «Північний потік-2»

views72

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Згідно із рішенням, ще 5 інших компаній, які брали участь у будівництві трубопроводу Nord Stream 2, оштрафовані на понад 234 млн злотих.

Про це йдеться у заяві на сайті регулятора.

Штраф на російську компанію «Газпром» наклало Польське Управління із захисту конкуренції і споживачів (UOKiK). Йдеться про 29 мільярдів злотих (понад 6 млрд євро), а причиною називають відсутність співпраці в ході антимонопольного розслідування щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2».

Згідно із рішенням, ще 5 інших компаній, які брали участь у будівництві трубопроводу, оштрафовані на понад 234 млн злотих.

«Відповідно до рішення президента Управління у справах конкуренції та захисту споживачів, суб’єкти господарювання зобов’язані розірвати контракти, укладені на фінансування газопроводу Nord Stream 2», – йдеться у заяві.

Також додається, що угоди були укладені у 2017 році без узгодження.

«Провадження, проведене польським антимонопольним відомством, показало, що в 2017 році, незважаючи на відсутність згоди на створення спільного підприємства, 6 компаній (учасників консорціуму «Північний потік-1») уклали низку угод щодо фінансування NS2, що, в свою чергу, підтвердило їх важливу та необхідну роль у всьому проєкті. Угоди, укладені між учасниками, стосувалися як фінансування, так і багатьох прав, наприклад, можливості втручання в діяльність NS2», – йдеться у заяві.

Нагадаємо. На початку 2020 року UOKiK звернувся до «Газпрому» з вимогою надати документи, що мають відношення до справи. Йшлося про контракти, укладені дочірньою компанією «Газпрому» з іншими компаніями, які фінансують будівництво «Північного потоку-2». При цьому польське відомство повідомляло, «Газпром» кілька разів відмовлявся надавати документи.

UOKiK у серпні оштрафувало «Газпром» на 213 мільйонів злотих (понад 48 млн євро) через відсутність співпраці в ході антимонопольного розслідування. Однак «Газпром» оскаржив це рішення в суді.

Суд Європейського Союзу виніс рішення про те, що російський газопровід «Північний потік-2» має діяти відповідно до регулювання ЄС і не має права на виняток.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі