середа, 31 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
54 медичні послуги, за які не треба платити: повний перелік

54 медичні послуги, за які не треба платити: повний перелік

views114

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Медична реформа набирає обертів: з 1 серпня лікарні надають безкоштовні послуги та діагностичні обстеження. Повний список містить 54 позиції. Це послуги, аналізи, обстеження, і вони дійсно виконуються безоплатно. Навіть шприци та одноразові гумові рукавички не треба приносити: їх вартість теж враховано.

Єдине обмеження: пацієнт має принести направлення від свого сімейного лікаря (терапевта або для дитини – педіатра).

Що можна отримати безкоштовно

До списку безкоштовних послуг увійшли:

  • обстеження внутрішніх органів та дихальної системи для діагностики найбільш поширених хвороб;
  • розповсюджені онкологічні захворювання;
  • маммографія;
  • рентген грудної клітки, хребта, суглобів, трубчастих кісток та назальних пазух;
  • обстеження серцево-судинної системи (ехокардіографія, холтеровський моніторинг ЕКГ і ще два види тестів);
  • декілька видів УЗД (шлунково-кишкового тракту, нирок, сечового міхура, артерій ніг, щитовидної та молочної залоз);
  • біопсія під контролем УЗД (щитовидної залози, лімфовузлів, молочних та передміхурової залоз);
  • видалення новоутворень з гістологічним дослідженням (м’яких тканин і шкіри, у носі, гортані, вухах — атерома, ліпома, невус);
  • ендоскопічні дослідження та операції одного дня: стравоходу, шлунку, дванадцятипалої та товстої кишки, сечового міхура, трахеї і бронхів (гістероскопія, колоноскопія, езофагогастродуоденоскопія тощо).
  • 12 лабораторних аналізів (креатинін у сироватці крові, С-реактивний білок, глікозильований гемоглобін крові, коагулограма) на додаток до восьми базових, які надаються сімейним лікарем (загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, загальний холестерин, швидкий тест на тропонін).

Куди звертатись по безкоштовні обстеження

Як запевняють у МОЗ, кількість безоплатних послуг не буде обмеженою. Більше того, їх надаватимуть не тільки комунальні, а й приватні діагностичні центри та клініки. Для цього вони мають підписати договір з Національною службою здоров’я, яка й платитиме за надані послуги. Чому це вигідно? Ціни на медичні послуги та аналізи за цією програмою нижче за ринкові, але вони економічно обґрунтовані, тобто повністю покривають собівартість. А головне – договір з НСЗУ може привести потік пацієнтів.

Медичні заклади та центри, які приєдналися до проекту, мають маркування – наклейку «Безкоштовна діагностика». Якщо така з’явилась на дверях вашої поліклініки, можете розраховувати на 54 безоплатні послуги.

Поки що це пілотний проект, який діятиме до кінця 2019 р. На нього закладено 2 млрд грн у бюджеті. Протягом цього періоду список безкоштовних послуг може змінюватись, а програма – коригуватись.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі