четвер, 26 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
50 – туди, 50 – сюди. «ЛНР» пояснює чому відбирає безкоштовний проїзд у школярів

Новини , Новини окупації

50 – туди, 50 – сюди. «ЛНР» пояснює чому відбирає безкоштовний проїзд у школярів

views99

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Так званий «Мінтранс «ЛНР» планує зайнятися ремонтом свого громадського транспорту за рахунок місцевих школярів.

Раніше «владою» було голосно заявлено про безкоштовний проїзд учнів. Тобто, у будні дні з ранку і до 18:00 луганські школярі мали змогу їздити громадським транспортом безкоштовно, користуючись проїзними посвідченнями, які діють до 1 листопада. Але тепер, після завершення терміну дії цих документів, школярі будуть зобов’язані сплачувати 50% вартості проїзду.

Таку інформацію надала Алла Підтинна, яка займає посаду «голови Громадської ради при Міністерстві освіти та науки міста Луганська».

За її словами, питання про проїзд школярів громадським транспортом розглядалося на останньому засіданні «Громадської ради». Ініціатором цієї пропозиції став Олександр Басов, який є «міністром транспорту ЛНР». Він виступив з пропозицією змінити умови проїзду школярів в автобусах ті іншому транспорті.

Басов аргументував свою пропозицію тим, що транспорту, який має змогу виходити на маршрути, стає все менше, тому що більшість рухомого складу потребує ремонту. Коштів на відновлення пошкоджених машин не вистачає через те, що кількість людей, які користуються пільговим проїздом, набагато більша, ніж тих, хто сплачує за проїзд. Працівники громадського транспорту не мають бажання працювати, тому що вважають, що вони працюють собі у збиток.

З метою мотивування водіїв та проведення якісного ремонту автопарку Басов запропонував скасувати безкоштовний проїзд для школярів та замінити його оплатою половини вартості проїзду.

За твердженнями Алли Підтинної, «Громадська рада» вислухала «міністра транспорту» та підтримала рішення про впровадження 50% оплати за проїзд.

Нові правила вступають у дію з 1 листопада поточного року. Наразі «міністерство освіти» розробляє нові проїзні документи.

Підтинна наголосила, що робота з батьками школярів вже розпочалася.

«Ті, з ким особисто мені довелося спілкуватися, поставилися до даної ініціативи з розумінням», – сказала вона.

Голова «Громадської ради» обрала незвичайний і навіть креативний підхід до заспокоєння батьків, аргументуючи це рішення тим, що тепер діти не матимуть часових обмежень для проїзду.

«Змінити безкоштовний проїзд на проїзд за 50% – захід не популярний, але тут є кілька моментів, на які слід звернути увагу. Зараз по проїзним документам діти їздять безкоштовно до 6 години вечора. Але оскільки більшість хлопців займаються в різних гуртках, секціях, клубах, вони не встигають повертатися до 18.00 і оплачують повну вартість проїзду. Тобто, якщо заняття закінчилися о пів на сьому або навіть о 6 годині, поки дитина дійшла до зупинки, вже 15 хвилин на сьому. Сьогодні дуже мало дітей, які не займаються в жодних секціях, в основному всі школярі використовують цю прекрасну можливість. І що виходить? У школу дитина доїхала безкоштовно, а повертаючись назад з додаткових занять, вона стовідсотково оплачує проїзд. По суті, то на то і буде виходити: 50% – туди, 50% – назад за ціною можна порівняти з одним повним квитком. Таким чином, у дітей з’являється можливість їздити без часових обмежень», – підкреслила Підтинна.

Також Підтинна додала, що «Громадська рада» – це дорадчий орган, який аналізує громадську думку, і потім має знайомити з нею державні органи влади. У цьому випадку «державним органом влади» виступає «Міністерство освіти та науки «ЛНР».

«У «Громадській раді» присутні представники всіх територій Республіки, тому ця думка є досить об’єктивною», – підсумувала вона.

Нагадаємо. Не лише з громадським транспортом біда у так званих «республіках». Ми вже писали про звалища сміття у багатьох містах, які не вивозяться, бо немає сміттєвозів. Люди були обурені смердючим запахом, переповненими сміттєвими баками та купами сміття майже посеред міста, звертались до «адміністрацій» з проханням ліквідувати безлад та пояснити куди йдуть гроші, які вони які вони передають за оплату послуг. Однак влада не реагувала. Лише після того, як до мережі почали викладати фото та відео звалищ, частково почали вивозити сміття.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі