понеділок, 20 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
4 з 7 ув’язнених журналістів затримано в окупованому Криму – звіт КЗЖ по Росії

За кордоном , Новини , Суспільство , Політика

4 з 7 ув’язнених журналістів затримано в окупованому Криму – звіт КЗЖ по Росії

views102

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

З семи журналістів, яких утримують у місцях позбавлення волі в Росії, четверо працювали та були затримані силовиками на території окупованого Криму. Такі дані за 2019 рік наводить Комітет захисту журналістів, штаб-квартира якого знаходиться у Нью-Йорку.

У повідомленні КЗЖ сказано, що чотирьох журналістів тримають під вартою через те, що вони працювали у Криму та займалися документальною фіксацією ситуації, яка склалася навколо кримськотатарської меншини, на яку чинять напади росіяни.

Дані звіту можуть відрізнятися від офіційних та інформації інших організацій. Для КЗЖ журналісти – це всі, хто висвітлює та коментує події у будь-яких засобах інформації, в тому числі мережевих. Саме тому вони включили до списку блогера Нарімана Мемедінова (він, зокрема, співпрацював з проєктом Радіо Свобода Крим.Реалії).

А ім’я іншого автора Радіо Свобода – Станіслава Асєєва – у звіті відсутнє. Це пояснюється тим, що у нього включають лише тих журналістів, кого переслідує державна влада. Як відомо, Асєєв знаходиться у полоні проросійських бойовиків невизнаної «ДНР».

За попередніми даними, станом на 1 грудня цього року в світі утримують під вартою 250 журналістів. Це фактично не відрізняється від даних минулого року, коли налічувалось 255 ув’язнених. Цифри ще будуть уточнюватись й можуть змінитись.

Список найбільш несприятливих для журналістів країн не змінився. Лідером залишається Туреччина. Цього року там утримують 47 журналістів, торік було 68, причому наразі значна частина переслідуваних перебуває під судом і може потрапити за грати за його рішенням. Комітет вважає, що ці дані правдиво віддзеркалюють зусилля уряду Ердогана, спрямовані на «стримування незалежної журналістики та критики». За цей період в країні закрито понад 100 засобів інформації, багато співробітників масмедіа отримали звинувачення у терористичній діяльності.

Влада Китаю тримає за гратами 48 журналістів, у Саудівській Аравії таких не менше 26, стільки ж у Єгипті. Топ-сімку цього антирейтингу замикають Еритрея, В’єтнам, Іран.

Але слід відзначити загальну тенденцію на зниження: ще у 2016 році за професійну діяльність у світі утримували 273 журналістів.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі