середа, 07 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
4 березня ЄС зніме санкції з Азарова і Ставицького та прийме рішення щодо Януковича

Новини , Політика

4 березня ЄС зніме санкції з Азарова і Ставицького та прийме рішення щодо Януковича

views69

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

4 березня Європейський Союз прийматиме рішення щодо санкцій для колишнього президента-втікача України Віктора Януковича і його соратників. Виключеними з санкційного списку вже назвали екс-прем’єра Миколу Азарова та екс-міністра енергетики Едуарда Ставицього.

Про це повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на дипломатичне джерело у Брюсселі.  

Рішення щодо санкцій для Януковича буде прийнято 4 березня в рамках засідання Комітету постійних представників країн-членів ЄС.

«Щодо Азарова і Ставицького, то санкції продовжені не будуть», – сказав він.

Санкції щодо 18 високопоставлених чиновників часів президента Януковича у вигляді заморожування активів були введені ЄС ще з 5 березня 2014 року і продовжуються на рік. Багато фігурантів оскаржують рішення, європейський суд вже приймав рішення на їхню користь, тож деяких ексчиновників вже виключено зі списку.

Яскравим прикладом можна назвати виключення зі списку санкцій Андрія Клюєва минулого року після оскарження рішення в суді ЄС.

Щодо такого рішення суду та зняття санкцій з Клюєва, діючий на той час речник Генпрокуратури України Андрій Лисенко заявив, що навіть незважаючи на це правоохоронні органи України продовжують розслідування в кримінальному провадженні щодо екс-глави АПУ Андрія Клюєва. І додав, що попри систематичне оскарження екс-чиновниками в Суді ЄС введених стосовно них санкцій, відповідні судові рішення не є безумовною підставою для ЄС про скасування обмежувальних заходів.

«Наприклад, беручи до уваги відповідні рішення Суду ЄС про скасування попередніх рішень Ради ЄС про накладення санкцій на Едуарда Ставицького і Миколу Азарова, компетентні органи ЄС визнали прогрес у розслідуванні ГПУ кримінальних проваджень щодо них достатньою підставою для продовження санкцій», – написав речник Генпрокуратури.

Нагадаємо. 5 березня 2014 року ЄС ввів санкції у вигляді заморожування активів щодо 18 колишніх вищих чиновників України за незаконне привласнення українських державних коштів або за зловживання службовим становищем.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі