п’ятниця, 03 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
3 тисячі дітей з ОРДЛО навчаються дистанційно в українських школах

Новини , Суспільство , Новини окупації , Освіта

3 тисячі дітей з ОРДЛО навчаються дистанційно в українських школах

views109

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Приблизно 3 тисячі дітей з ОРДЛО дистанційно навчаються в українських школах. Крім того, на окупованих територіях популярне репетиторство з української мови та історії України. Протягом останніх 3-4 років число таких школярів стрімко зростає.

Про це розповіла експертка у сфері освіти Ірина Жданова у коментарі «Сьогодні».

Вона розповіла, що з кожним роком все більше і більше дітей, зокрема з тимчасово окупованої частини Донбасу, хочуть вчитися за українською програмою.

«Зараз дистанційно в українських школах таким чином навчаються близько 3 тисяч дітей з окупованих територій, і ця динаміка з кожним роком зростає. Школярі хочуть отримувати українську освіту державного зразка. Крім того, у нас в країні зараз зростає число приватних шкіл, які забезпечують дистанційне навчання», – каже вона.

Ірина Жданова пояснила, чому дітям доводиться вивчати програми двох шкіл – ту, що дають школярам в ОРДЛО і ту, за якою навчають на мирній території України. Тобто, вони навчаються і за місцем проживання, і дистанційно.

«Дуже часто діти навчаються в двох школах. Це пояснюється тим, що їхні батьки не хочуть бути поміченими в симпатії до України, тому учні відвідують і школу у себе на окупованій території. До речі, на окупованих територіях популярне репетиторство з української мови та історії України. У майбутньому такі уроки допомагають дитині. Зазвичай навчання в українській школі ні діти, ні їхні батьки не афішують, побоюючись репресій», – розповіла вона.

За даними експертів, у студентів, які здобули середню освіту дистанційно, велика мотивація.

«Є неймовірні випадки. Наприклад, учні, які навчалися дистанційно, вони показували дуже високі результати, успішно навчаються тепер в університетах і є студентами-лідерами. Є не тільки лідерами в навчанні, але й володіють високими якостями. Батькам школярів можу порадити не боятися дистанційного навчання, адже інвестиція в дітей – найвигідніша, а освіта в Україні дасть дитині майбутнє», – резюмувала Ірина Жданова.

У вишах підтверджують, що українська освіта з року в рік стає все більш популярною серед молоді ОРДЛО. А проректор Харківського університету внутрішніх справ Володимир Шульга нагадав і про розширені цьогоріч можливості для абітурієнтів з ОРДЛО.

«У цьому році за законом розширені можливості для абітурієнтів з окупованих територій. Для того, щоб отримати документ, що дає право вступити до українського вишу, дитина мусить скласти два екзамени – з української мови та історії України. Але документи може подати тільки в один виш і на одну с-пеціальність», – розповів він.

Батьки учнів, які навчаються дистанційно, розповіли про те, як відбувалося дистанційне навчання і про те, що зараз окупанти намагаються зробити все, щоб не допустити вступу дітей до українських вишів.

«Ми живемо в окупованому Харцизьку, але дочка дистанційно закінчила школу, 11-й клас, в Маріуполі. Вчителі допомагали як могли. Ніколи не відмовляли в телефонних консультаціях, поставилися до нас дуже душевно. Але в кінці навчального року нас чекала непередбачена неприємність. Донька не змогла виїхати, щоб скласти ЗНО. Були закриті КПП і від нас зажадали розписку в тому, що назад ми заїдемо не раніше, ніж закінчиться пандемія коронавірусу. У підсумку дочка не отримала ні атестата на руки, не здала ЗНО», – розповіла мама випускниці.

Експерт у сфері освіти Ірина Жданова нагадала, що про правила зарахування можна у подробицях дізнатися за номером телефону урядової гарячої лінії 0-800-504-425. А також на спеціальному сайті «Доступна освіта»

«Також інформацію можна дізнатися на спеціальному сайті, який так і називається – «Доступна освіта». Там покроково розписано, як дистанційно навчатися в Україні. Сам же алгоритм «прикріплення» до школи такий: спочатку потрібно вибрати школу, в якій учень хоче здобувати освіту. Краще вибирати таку, в яку за необхідності буде зручно приїхати. Деякі школи вже кілька років поспіль навчають школярів з окупованих територій. Наступний крок – необхідно подати документи на зарахування. Для цього одному з батьків потрібно написати заяву на ім’я директора обраної школи з проханням зарахувати. У заяві слід вказати контактні номери телефонів та адресу електронної пошти. До речі, цю заяву не обов’язково привозити в школу – її можна надіслати електронною поштою. Далі залишається дочекатися повідомлення від адміністрації школи про зарахування та інформацію з розкладом уроків і завдань».

Нагадаємо. Від початку окупації окремих частин Донецької та Луганської області діти не мали можливості навчатися в українських школах і вишах. Протягом кількох років кількість дітей, які навчалися дистанційно у школах і вступали до українських вишів, зростала.

Цьогоріч абітурієнтам з непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей і тимчасово окупованого Криму спростили доступ до української освіти. Вступникам треба буде скласти іспити в навчальному закладі, а ось ЗНО здавати не потрібно.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі