вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
26 лютого – День спротиву окупації Криму, а його повернення – національна ідея

Новини

26 лютого – День спротиву окупації Криму, а його повернення – національна ідея

views98

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Президент Володимир Зеленський підписав указ про запровадження Дня спротиву окупації Криму, який відзначатимуть 26 лютого. Він додав, що повернення Криму є національною ідеєю України і що це запорука безпеки на планеті та відновлення віри у міжнародне право.

Про це він заявив під час промови на форумі «Час Криму».

«Тиждень складається з семи днів, планета Земля кругла, а Крим – це Україна. Наше суспільство може сперечатися щодо багатьох питань, але це не викликає жодних сварок чи сумнівів, тут українці на 100% єдині. А отже повернення Криму – це безспірна частина нашої національної ідеї», – сказав президент.

Після чого нагадав про те, що 6 років тому Росія анексувала Крим, через що «ми зрозуміли, що живемо у світі, де меморандуми, на жаль, майже нічого не варті, а система міжнародного права та світової безпеки недосконала і вразлива».

Зеленський наголосив, що Крим як і Донбас не можуть бути відокремленими та стати «ціною миру».

«Сьогодні ми робимо все можливе, щоб припинити війну на Донбасі і не втрачати щодня найкращих українців. На це направлені всі наші зусилля. Та це не означає, що Крим знімається з повістки чи може стати ціною миру на Донбасі, миру в Україні. Ми зробимо усе, щоб над Кримом знову замайорів український прапор. Так, це дуже складне завдання, яке не може вирішитися, на жаль, завтра. Але є речі, які ми можемо і повинні робити вже сьогодні», – заявив він.

Володимир Зеленський наголосив, що 26 лютого 2014 року у Криму відбулось найбільше зібрання на підтримку цілісності та єдності України і тому цей день буде відзначатися щорічно.

«В цей день рівно 6 років тому у Сімферополі відбулось найбільше зібрання на підтримку цілісності та єдності нашої держави. Вшановуючи мужність та героїзм усіх учасників мітингу, сьогодні мною підписується указав про День спротиву окупації Автономної республіки Крим та міста Севастополь. Цей день буде відзначатися щорічно 26 лютого», – сказав глава держави.

Президент додав, що повернення Криму до України – не просто «його мрія як президента або позиція як громадянина України» та спільна мрія українців, а «запорука безпеки на планеті, відновлення віри у міжнародне право та справедливість». І що він вірить у те, що день, коли Крим повернеться додому, обов’язково настане.

Також Зеленський заявив, що найголовніше сьогодні – це підтримка громадян, які живуть у Криму або мають кримську реєстрацію. Він сказав уряд зараз вирішує проблеми, які пов’язані з тим, що всі роки окупації кримчани отримували українські свідоцтва про народження через складну судову процедуру, що не можуть відкрити рахунок у банку чи взяти кредит…

Серед завдань уряду президент назвав звільнення кримських політв’язнів, комфортні КПВВ і відкриття на «Чонгарі» великого «хабу» з надання адміністративних послуг.

Крім того, наголосив на важливості українського мовлення на Крим та пообіцяв підтримку єдиному кримськотатарському каналу ATR від держави.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі