четвер, 09 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
24,5 млн пільговиків і субсидіантів перевірено – 27,4 млн гривень підлягають поверненню в бюджет

Економіка

24,5 млн пільговиків і субсидіантів перевірено – 27,4 млн гривень підлягають поверненню в бюджет

views84

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

За результатами перевірки в 2019 році 24,5 мільйонів пільговиків, одержувачів субсидій і соцвиплат Міністерство фінансів виявило, що половина з них має невідповідності, які ставлять під сумнів правомірність отримання виплат.

Про це повідомили в Мінфіні у відповідь на запит УП.  

Вказується, що більш за все порушень було виявлено у людей, які користуються пільгами, найменше – у тих, хто отримує соціальну допомогу.

«У 2019 році верифікацією було охоплено 8,8 млн отримувачів житлових субсидій та членів їх сімей, 10,2 млн пільговиків та членів їх сімей, 5,5 млн отримувачів допомог та членів їх сімей. За результатами верифікації Мінфіном підготовлено 12,9 млн рекомендацій органам, що здійснюють державні виплати, для додаткової перевірки інформації, що містить невідповідності, у тому числі: 6,2 млн рекомендацій щодо пільг, 3,9 млн – щодо субсидій, 2,8 млн – щодо допомог», – йдеться у відповіді.

Крім того, Мінфін наголосив, що лише за жовтень 2019 року був підтверджено 14 тисяч 737 випадків неправомірних виплат на суму 27,4 мільйонів гривень, яка підлягає поверненню в бюджет.

Відзначається, що основні порушення, які виявляли під час перевірки отримувачів субсидій та соцвиплат, це – наявність у пільговиків незадекларованого нерухомого майна, транспортних засобів, земельних ділянок, здійснення ними цінних покупок або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тисяч гривень. Також встановлено випадки надання пільг, нарахування та виплати допомог і субсидій померлим громадянам.

Міністерство фінансів здійснює перевірки на підставі закону «Про верифікацію і моніторинг державних виплат». Верифікація виплат здійснюється в інформаційно-аналітичній платформі шляхом проведення автоматичного аналізу та порівняння параметрів інформації, отриманої по кожному одержувачу державної виплати.

У разі виявлення порушення Мінфін надає органам, що здійснюють державні виплати, рекомендації для проведення додаткової перевірки і вказує типи виявлених порушень.

Рішення про припинення або призупинення виплати приймається виключно органом, що здійснює державні виплати.

Нагадаємо. Народні депутати України від фракції «Опозиційного платформи – За життя» і «Батьківщина» оскаржують в Конституційному суді положення законів, що стосуються обробки персональних даних та верифікації державних виплат. Нардепи просять визнати окремі положення 12 законів такими, що не відповідають Конституції України.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі