понеділок, 20 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
206 річниця від дня народження Тараса Шевченка

Суспільство

206 річниця від дня народження Тараса Шевченка

views173

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

9 березня 2020 виповнюється 206 років з дня народження українського поета, художника, мислителя Тараса Шевченка. Його творчість і нескорений образ борця протягом століть надихають українських патріотів на боротьбу за майбутнє країни.

У цей день по всій Україні та в світі відбудуться урочисті заходи та церемонії покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку. Тисячі шанувальників його творчості 9 та 10 березня згадують біографію Тараса Григоровича, декламують його вірші та пильно розглядають живопис.

206 річниця від дня народження Тараса Шевченка

Тарас Григорович Шевченко народився 9-го березня (за старим стилем 25-го лютого). Тоді навряд чи міг хтось передбачити, що його ім’ям у майбутньому називатимуть кораблі, будуть друкувати його зображення на державних грошових купюрах, поштових марках, ставити йому розкішні пам’ятники і численні меморіальні таблички, випускати на його честь ювілейні монети і засновувати всілякі премії…

Шевченко прожив дуже коротке життя – 47 років і один день і встиг сповна наситився стражданнями… Він завжди прагнув життя і свободи, самореалізації і благополуччя, миру і поваги, цінив прості людські цінності.

Цікаві факти

  • Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж 100 мовами світу.
  • Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича. Діаметр кратера – 137 кілометрів.
  • 1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю.
  • 1256 пам’ятників розташовані на території України.
  • Майже півтори сотні розмістились у 35 країнах.
  • Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.
  • 500 м.кв. – площа найбільшого портрета Кобзаря, який написаний у Харкові на стіні 17-поверхового будинку. Внесений до Книги рекордів України.
  • Найменше в світі видання «Кобзаря» розміром близько половини квадратного міліметра. Створене українським майстром Миколою Сядристим.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі