п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
2020-й стане роком закриття 10 тисяч шкіл – Микола Томенко

Новини , Освіта

2020-й стане роком закриття 10 тисяч шкіл – Микола Томенко

views98

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

До бюджету наступного року закладено збільшення витрат на систему освіти, але джерело цих коштів залишається невизначеним. Як попередив Микола Томенко, Міносвіти припускає «оптимізацію» шкільної мережі. Виходячи з програми діяльності уряду, він вважає, що скорочення може торкнутися від 5 до 10 тисяч закладів освіти.

Найгірше те, що під так звану «оптимізацію» підпадуть здебільшого сільські школи. А це означатиме знищення українського села за «ідеєю онуків Кагановича».

У своєму прогнозі Томенко спирається на положення програми діяльності уряду, згідно з яким наповнюваність класів має зрости до 15 дітей. Зараз ця цифра становить 5 учнів. Навіть за цією нормою за попередні п’ять років скорочено більше 2 тисяч шкіл. Але якщо прийняти наповнюваність у 15 учнів, це призведе до закриття величезної кількості закладів – від 5 до 10 тисяч.

У сільській місцевості до 1 класу часто йде менше 15 дітей, не тільки в селах, а навіть у райцентрах.

Томенко вважає, що перш ніж закривати той чи інший навчальний заклад, треба вивчити, як вони працюють, та поцікавитись думкою громади. Якщо в класі 7 чи 8 учнів, але в школі хороші вчителі, то її бажано зберегти.

Нагадаємо. Прес-служба Міносвіти повідомила, що на старт 2019-2020 навчального року були готові на майже 200 шкіл менше, ніж торік.

У прифронтовому Торецьку влада міста вирішила закрити школу №21, яка знаходиться на відстані близько 5 км від навчального закладу №20, куди планується перевести дітей. Причиною закриття назвали прорив труби опалення і заявили, що це тимчасово, але вчителів звільнили.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі