понеділок, 20 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
200 мільйонів доларів від Міжнародного банку допоможуть розвитку українського сільського господарства

Економіка , Новини

200 мільйонів доларів від Міжнародного банку допоможуть розвитку українського сільського господарства

views118

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Прес-служба українського Міністерства фінансів повідомила, що на розвиток аграрної сфери України буде залучено близько 200 мільйонів доларів. Перш за все, планується прискорити приватні інвестиції в аграрну галузь, що у подальшому спричинить відкриття ринку землі.

27 серпня 2019 року Оксана Маркарова, яка обіймає посаду міністра фінансів, уклала договір про позику між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку, а конкретно з директором Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен.

«Залучення позики дозволить створити та ввести у загальний доступ Державний аграрний реєстр, провести інвентаризацію земель державної власності та внести відомості про них до Державного земельного кадастру», – підкреслили у Міністерстві фінансів.

Крім цього, у міністерстві планують запровадити методологію з розробки планів по користуванню землі територіальними громадами, запровадити картографування української території за допомогою супутників, а також підвищити систему державного контролю на кордоні, як цього вимагають у ЄС.

Також у планах на майбутнє є впровадження інтерактивної інформаційної системи, яка висвітлювала б проблеми безпечності харчових продуктів та вимог експортних ринків; створення автоматизованої системи, яка здатна сповістити всі сторони договору про зміни у Державному земельному кадастрі, підвищити кваліфікацію та рівень знань власників і користувачів земельних ділянок з питань права на землю і методів її захисту.

«Сільське господарство й український агробізнес загалом – це одна з ключових точок для підвищення продуктивності виробництва, підтримки економічного розвитку, і збільшення темпів зростання ВВП, що особливо важливо для нас як для Міністерства фінансів», – вважає Маркарова.

Крім того, на її думку, Україні необхідні такі проекти, в тому числі, для підготовки земельної реформи та ефективного впровадження ринку землі.

Проект буде реалізовано в рамках Стратегії сприяння по залученню приватних інвестицій в аграрну сферу на період до 2023 року, яка була підтримана розпорядженням КМУ від 5 липня 2019 року №595. Його мета полягає у підтриманні зусиль українського уряду, а саме Мінагрополітики, Мінрегіону, Мін‘юсту, Держгеокадастру, Держспоживслужби, які направлені на впровадження комфортних умов для приватних інвесторів з малих і середніх підприємств сільського господарства і агробізнесу.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі