вівторок, 09 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо

Суспільство , Події

1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо

views68

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

8 та 9 травня в Україні, так само як у світі, відзначаються Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни.

Дні пам’яті та примирення були проголошені рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 року.

У ці дні вшановується пам’ять понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано війною. Пам’ятні дні присвячені людям усіх рас і націй, воїнам і мирному населенню. Згадують всіх загиблих від насильства світового масштабу, всіх хто загинув і хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни.

8 травня 1945 Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла Акт про беззастережну капітуляцію збройних сил нацистської Німеччини. Документ був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні (Німеччина). 8 травня 1945 року з цієї нагоди в багатьох містах Європи та США були проведені великі святкування.

Більшість західноєвропейських країн відзначають День перемоги в Європі переважно 8 травня, країни Британської Співдружності – 7 травня, а Росія та деякі посткомуністичні країни відзначають 9 травня – за московським часом. В резолюції ООН пропонується державам-членам ООН, неурядовим організаціям і приватним особам відзначати один чи два дні – 8 і 9 травня, як день пам’яті всіх жертв Другої світової війни.

Відповідно до Указу п’ятого Президента України Петра Порошенка, підписаного 2015 року, метою відзначення 8 травня є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму».

Наразі, в Україні відзначається День пам’яті та примирення, який встановлено згідно із Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». Тож у нас розпочалася нова традиція святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

Новим символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. До Днів пам’яті та примирення приурочені меморіальні й урочисті акції, які мають відбутися 8 та 9 травня.

Офіційне гасло пам’ятних заходів – «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».